Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

77

W piątek 24 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zawadzie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Dla wszystkich ten dzień oznaczał początek upragnionych wakacji, dla niektórych pożegnanie z nauczycielami i szkołą, w której murach spędzili osiem lat. Z tej okazji absolwenci klasy VIII przygotowali montaż słowno-muzyczny. Było śmiesznie i nostalgicznie. Na początku zgodnie z tradycją nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły i uroczyste ślubowanie klasy VIII. Serdecznie dziękujemy Wiktorii Gał, Natalii Zychowicz oraz Bartoszowi Wróblowi za reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym. Podczas akademii przygotowanej przez panią Sylwię Buczak – Antosiuk i pana Tomasza Mocha zaprezentowane zostały scenki z życia uczniów z lekcji stacjonarnych oraz z nauczania zdalnego, którego ósmoklasiści doświadczyli w murach tej szkoły. Po scenkach przyszedł czas na występ chóru szkolnego pod kierunkiem pana Cezarego Gomułki. Oprawę muzyczną uświetnili także swoją grą na gitarze – Igor Wiatrowski oraz Antonina Mojżesz. Soliści z klasy VIII wraz z uczniami klas młodszych zaśpiewali piosenki, żegnając się z całą społecznością szkolną. Ostatnią piosenkę zaśpiewała klasa VIII dziękując za te minione wspólne lata. Jak to bywa w takich sytuacjach niejednemu popłynęła łezka wzruszenia.
Ostatnim punktem akademii był wspólny taniec absolwentów naszej szkoły z uczniami klasy siódmej.
Po części artystycznej pani dyrektor Ewa Szykuła wraz z panem Ryszardem Gliwińskim, wójtem Gminy Zamość wręczyli prymusom naszej szkoły nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
Na zakończenie uczniowie wszystkich oddziałów udali się na ostatnie przed wakacjami spotkania z wychowawcami.
Gratulujemy wszystkim uczniom promocji do klas programowo wyższych. Absolwentom naszej szkoły życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za właściwe wybory i udany start w nowych szkołach.
Wszystkim życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Zespół red. SP Zawada