XIV Edycja Konkursu Plastycznego pod patronatem Wójta Gminy Zamość, „Poezja i Bajka Słowem i Pędzlem Malowana”

40

30 listopada 2022 roku w siedzibie biblioteki odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego oraz wręczenie dyplomów i nagród osobom nagrodzonym i wyróżnionym. W uroczystości naszej wzięli udział członkowie komisji konkursowej, XIV Edycji Konkursu Plastycznego „Poezja i Bajka Słowem i Pędzlem Malowana”, w składzie Zofia Kosiorek-Poździk, Robert Gomułka oraz Elżbieta Stankiewicz.
Mogę śmiało powiedzieć, że nasz konkurs od lat kształtuje młode pokolenie artystów.
Na konkurs wpłynęło 181 prac plastycznych w siedmiu kategoriach wiekowych (5-6 lat – kl. I; kl. II; kl. III; kl. IV-VI; kl. VII, VIII; osoby dorosłe). Komisja konkursowa oceniła prace plastyczne i przyznała dyplomy, nagrody oraz wyróżnienia następującym osobom:

Kategoria 5 – 6 lat, I miejsce
zajęła Łucja Gruszkiewicz, Oddział Przedszkolny SP Żdanów;
II miejsce zajęły: Laura Pakuła i Martyna Waga z Oddziału Przedszkolnego SP Żdanów oraz
Lena Robak, Młodzieżowy Dom Kultury K. Makuszyńskiego
III miejsce zajęły: Aleksandra Wróbel, Oddział Przedszkolny SP Żdanów oraz Ada Oryszczak, Młodzieżowy Dom Kultury K. Makuszyńskiego.
Wyróżnienia otrzymały: Lilianna Nocko, Natalia Sałaban i Julianna Smalej – Oddział Przedszkolny SP Lipsko; Lena Kopczyńska i Szymon Wróbel – Oddział Przedszkolny SP Żdanów. Blanka Gałan – Oddział Przedszkolny SP Wysokie; Emilia Bochenko i Kinga Cybula – Oddział Przedszkolny SP Białowola oraz Laura Winnicka – MDK Zamość.

Kategoria kl. I: I miejsce zajęła Natalia Adams – Osiedlowy Dom Kultury Okrąglak.
II miejsce zajęli: Helena Pacanek – SP Wysokie i Michał Szczygieł – SP Wólka Wieprzecka
III miejsce zajęły: Ewa Kobel – SP Pniówek, Maja Bondyra – SP Białowola oraz Amanda Wermeer – MDK Wyróżnienia otrzymali: Natalia Małecka – SP Białowola, Lena Bigos, Weronika Kliza i Mateusz Staniak – SP Płoskie oraz Szymon Staszczuk, Lena Wiatrzyk, Sandra Żołkoś, Hanna Sobczyńska, Wojciech Garbaty i Monika Marczuk – SP Wysokie oraz Iga Łygas, Julia Szewczyk, Liliana Gębala, Gabriela Niemczuk i Karolina Petrynko – MDK.

Kategoria kl. II: I miejsce zajęła Laura Buczyńska – SP Białowola, II miejsce zajęła Marcelina Szwajkowska – MDK
III miejsce zajęła Emilia Gil – SP Wysokie.
Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Michalczuk, 8l – MDK, Szymon Curyło, Bartosz Czubek oraz Anna Karabin – SP Wólka Wieprzecka oraz Arleta Bielińska, Rozalia Adamczyk i Tymon Księżyk SP Żdanów –

Kategoria kl. III, I miejsce zajął Przemysław Ścibak – SP Lipsko,
II miejsce zajęły: Lena Sobczak i Maja Szewczuk – SP Żdanów,
III miejsce zajęła: Maja Bondyra – SP Żdanów.
Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Adamowicz, Aleksandra Bednarz i Hubert Rybak – SP Wólka Wieprzecka oraz Lena Hereta, Ewelina Iwanicka, Błażej Brzozowiec i Ignacy Trepiet – SP Wysokie oraz Izabela Bondyra, Krystian Korkosz, Amelia Unifantowicz, Lena Anioł, Jakub Adamowicz i Lena Greszta – SP Żdanów.

Kategoria kl. IV – VI
I miejsce zajęła Hanna Kudła – Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak”
II miejsce zajęły: Liliana Czarniecka – MDK; Ola Kyc – SP Lipsko oraz Hanna Stefańczyk Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni.
III miejsce zajęły: Barbara Chudy – SP Żdanów i Marta Frankiewicz – SP Lipsko

Wyróżnienia
otrzymali: Weronika Kuźma i Emilia Lupa – SP Białowola; Magdalena Kudyk i Paulina Puhacz – SP Pniówek; Krystian Pakuła, Klaudia Bednarz i Weronika Małyszka – SP Wólka Wieprzecka; Oliwia Struk, Liliana Koczułap, Gabriela Greszta i Miłosz Denkiewicz – SP Żdanów.

Kategoria kl. VII:
I miejsce
zajęła Valentina Kollner – Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni,
II miejsce zajęły: Klaudia Puhacz – SP Pniówek i Patrycja Dziduch – SP Żdanów
III miejsce zajęła Natalia Tymura, 13l, kl. VII – SP Żdanów.

Osoby dorosłe
: Nagroda Specjalna dla Małgorzaty Wołoszyn z Wysokiego.

Dodatkową atrakcją naszego środowego spotkania była możliwość wzięcia udziału w promocji najnowszej książki „Wiersze o Lublinie”, znanego i lubianego przez dzieci poety Zbigniewa Dmitrocy.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Elżbieta Stankiewicz – Dyrektor BPGZ w Mokrem