Wycieczka do Kazimierza Dolnego uczniów klas 1-3

15 czerwca uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Żdanowie odbyli wycieczkę do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Kazimierz Dolny jest prawdziwą perłą, jednym z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. Celem wyprawy było aktywne i twórcze zdobywanie wiadomości na temat różnych środowisk przyrodniczych, społecznych i kulturowych, a także właściwe obcowanie ze światem ludzi i przyrody. Na samym początku wspięliśmy się na górę Trzech Krzyży. Roztaczający się z niej widok był cudowny. Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle, podczas którego podziwialiśmy panoramę Kazimierza Dolnego i Janowca. Po krótkiej przerwie obiadowej, rozpoczęliśmy zwiedzanie miasta melexami trasą do wąwozu korzennego. Dopełnieniem wycieczki był spacer po kazimierzowskim Rynku oraz czas wolny na zakupienie pamiątek – m.in. regionalnych kogucików. Wycieczka była bardzo udana, a wspomnienia z niej na długo pozostaną w naszej pamięci.

Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej