Warsztaty ceramiczne z myślą o ukochanych Babciach i Dziadziach

24

10 stycznia 2022 roku do oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Płoskiem przyjechali bardzo wyjątkowi goście z równie ciekawym i wyjątkowym ekwipunkiem – gliną. Podczas godzinnych warsztatów dzieci dowiedziały się czym jest glina, co można z niej stworzyć, jaki jest proces tworzenia z gliny tak, aby powstał ciekawy i trwały produkt oraz skąd się bierze taka masa.
Tematem spotkania były gliniane laurki dla ukochanych Babć i Dziadków. Każde dziecko otrzymało gliniany podkład, na który za pomocą pędzelka i rozwodnionej masy glinowej przyklejało serduszka i kwiatki. Potem specjalnym pisakiem można było coś narysować lub napisać. Wykonane prace pojechały do wielkiego pieca, gdzie będą wypalane, następnie malowane i lakierowane tak, aby były piękne i wyjątkowe.
Warsztaty zostały zorganizowane przy współpracy z przedstawicielką stowarzyszenia „Warto bo z Roztocza” Panią Magdaleną Drożdż, która z ogromnym zaangażowaniem i pasją tworzy nietuzinkowe dzieła ceramiczne. Pani Magdalena przyjechała do nas z Panem Mirosławem Lipskim, który pomagał dzieciom w tworzeniu laurek oraz przygotował wszystkie gliniane elementy niezbędne do stworzenia naszych dzieł.

Zespół Redakcyjny SP Płoskie