Uczniowie naszej gminy zwycięzcami eliminacji powiatowych OTWP

37

W dniu 28 kwietnia w Komendzie Miejskiej PSP w Zamościu, przeprowadzono XLIII eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Zmagania turniejowe uświetnili: Stanisław Grześko starosta zamojski i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, st. bryg. Jacek Sobczyński komendant miejski PSP, mł. bryg. Andrzej Szozda zastępca komendanta miejskiego PSP, oraz płk w st. spocz. Mieczysław Skiba.
Do turnieju przystąpiło 18 uczestników – zwycięzców eliminacji gminnych z terenu 9 gmin powiatu zamojskiego. Turniej był zorganizowany w trzech grupach wiekowych dla: uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pierwszy etap eliminacji polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 20 pytań. Najlepsze osoby z każdej grupy kwalifikowały się do ścisłego finału – eliminacji ustnych, w którym trzeba było udzielić szerszej odpowiedzi na kolejne, dość trudne pytania. Gminę Zamość reprezentowali zwycięzcy eliminacji gminnych – uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zawadzie, którzy również zostali zwycięzcami na szczeblu powiatu.

Wyniki eliminacji:
I GRUPA – uczniowie klasy I-IV szkół podstawowych
I miejsce – Oskar Waga – SP w Zawadzie

II GRUPA – uczniowie klasy V-VIII szkół podstawowych
I miejsce – Przemysław Orzechowski – SP w Zawadzie

Zwycięzcy w nagrodę otrzymali głośniki mobilne, pamiątkowe dyplomy oraz czujniki tlenku węgla. Będą również reprezentować powiat zamojski w eliminacjach wojewódzkich Turnieju, które odbędą się w pierwszej połowie czerwca br. w Ośrodku Szkolenia KW PSP w Lublinie.