Sukcesy naszych uczniów w konkursie recytatorskim

2 czerwca 2022 roku w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość w Mokrem odbyła się XIV Edycja Konkursu Recytatorskiego ,,O Laur Najlepszego Recytatora Gminy Zamość”. Konkurs miał na celu rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji. W kategorii klas I-III Szkołę Podstawową w Żdanowie reprezentowali Marcelina Lipiec z klasy pierwszej oraz Anna Dybioch i Filip Bożek z klasy drugiej. Każdy z uczestników przygotował dwa utwory poetyckie. Marcelinka zaprezentowała wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „Może potem…” i tekst Hanny Łochockiej „O wróbelku Elemelku”. Ania recytowała wiersz Jana Brzechwy ”Na straganie” i wiersz Aleksandra Fredry „Paweł i Gaweł”. Filip wybrał wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa” i „Wilk u dentysty” Tadeusza Śliwaka. Nasi uczniowie wykazali się bardzo dużym talentem recytatorskim. W konkursowych zmaganiach Filip Bożek zdobył I miejsce, Marcelina Lipiec III miejsce, Ania Dybioch otrzymała wyróżnienie. Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej