W dniu 17 marca w świetlicy wiejskiej w Mokrem, z inicjatywy Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego oraz Dyrektora Konrada Dziuby, odbyło się spotkanie Aktywnych Liderek Gminy Zamość. W dobie trudnej sytuacji pandemicznej oraz z uwagi na panującą wojnę na Ukrainie świętowanie Dnia Kobiet przebiegało wyjątkowo kameralnie. Pomimo to było bardzo uroczyście, wybrzmiały życzenia zdrowia oraz realizacji najskrytszych marzeń, wielokrotnie podkreślano również jak ważną rolę pełni kobieta w życiu społecznym i jak silną pozycję zajmuje w lokalnym samorządzie. Tego dnia Panie mogły poczuć się wyjątkowo docenione i zauważone. Oprócz wzniosłych życzeń, uczestnicy zebrania poruszali temat sytuacji na Ukrainie. Wójt gminy wraz Dyrektorem wyrazili głęboką wdzięczność członkiniom KGW, które aktywnie brały udział w organizowaniu pomocy dla poszkodowanych obywateli Ukrainy. Aktywne mieszkanki brały bowiem udział w koordynowaniu zbiórek artykułów spożywczych, chemicznych itp., które organizowano w sołectwach gminy. Piękną postawą wykazały się Panie przygotowujące posiłki dla uchodźców zakwaterowanych w obiekcie gminnym – Centrum Geoturystycznym w Lipsku Polesiu. Warto wspomnieć, że członkinie Stowarzyszenia 28+ wielokrotnie dostarczały regeneracyjne potrawy, przygotowane dla osób przekraczających granicę. Podsumowując spotkanie Wójt zachęcił Panie do dalszej współpracy i aktywności społecznej.
UGZ: Maria JS

