Sołecki Dzień Dziecka w Chyżej

W niedzielne popołudnie 5 czerwca 2022r. mieszkańcy Chyżej i okolicznych miejscowości spotkali się na rodzinnym pikniku z okazji Dnia Dziecka, na boisku rekreacyjnym przy nowo powstałej altanie ze środków z Funduszu Sołeckiego w tej miejscowości.
Spotkanie rozpoczęło się od powitania przybyłych dzieci, rodziców, opiekunów, gości przez Andrzeja Pokrywkę – sołtysa Chyżej i Alicję Bis – przewodniczącą KGW Chyża.
Następnie rozpoczęły się występy sceniczne. Jako pierwszy wystąpił zespół „Kalinka” ze Skaraszowa z repertuarem dawnych piosenek dla dzieci. Podczas występu zespołu dzieci korzystały z szeregu atrakcji przygotowanych na tę okazję w postaci: animacji prowadzonych przez animatorki Gminnego Ośrodka Kultury w Wysokiem i Dywizjon LKS, dmuchanej zjeżdżalni, jazdy konnej na koniach przeszkolonych do pracy z dziećmi pod opieką instruktorów: Moniki i Szymona Hałasa.
Następnie na scenie panie z KGW, wspólnie z męskim zespołem „Chyżanie” zaśpiewały piosenkę „Chyża, Chyża”. Jako kolejny wystąpił męski zespół „Chyżanie” również działający pod „skrzydłami” Gminnego Ośrodka Kultury w Wysokiem, w skład którego wchodzą: Andrzej Pokrywka, Ireneusz Szewczuk, Edmund Hałasa, Andrzej Sikora i Janusz Bis. Energiczny występ Panów zachęcał do wspólnego śpiewania i zabawy. Przy zielonym namiocie Gminy Zamość animatorki GOK-u przygotowały dla dzieci: balonowe „kręci-cuda”, warsztaty kolorowe motylki, konkursy z nagrodami. Natomiast przy zjeżdżalni animatorka Dywizjonu LKS prowadziła cykl zabaw i konkursów dla najmłodszych.
Muzyczne spotkanie zakończyły utwory wykonywane przez pana Ireneusza Szewczuka.
Każdy kto chciał mógł porozmawiać o nurtujących go gminnych sprawach z Wójtem Gminy Zamość w namiocie promocyjnym gminy lub zaopatrzyć się w materiały promocyjne dotyczące gminy Zamość i programu „Rowelove Roztocze”.
W ten wyjątkowy dla dzieci dzień panie z KGW Chyża, częstowały pysznymi wypiekami na słodko i napojami w specjalnie przygotowanym, otwartym dla wszystkich namiocie gastronomicznym. Tam też przygotowywano dla wszystkich chętnych poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla.
Dofinansowano w ramach realizacji zadania publicznego: „Wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej poprzez wdrążanie programów pobudzania aktywności obywatelskiej”.
Organizatorami wydarzenia byli: Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Chyżej, Koło Gospodyń Wiejskich w Chyżej.

Zdjęcia: Aleksandra Siołek i Edward Osiewicz
Edward Osiewicz