Sołecki Dzień Dziecka w Bortatyczach

26 czerwca br. w Bortatyczach odbył się festyn pt. „Sołecki Dzień Dziecka”. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych mieszkańców wiele atrakcji i niespodzianek. Festyn odbył się na terenie zielonym przy świetlicy wiejskiej w Bortatyczach co umożliwiło przygotowanie wielu plenerowych pokazów. W pierwszym punkcie programu wystąpili cyrkowi artyści z Cyrku Focus . Sztuczki, akrobacje, pokazy iluzjonistyczne, a nawet jazda na miniaturowym rowerku sprawiły, że cała widownia włączyła się do wspólnej zabawy. Niektórzy pod czujnym okiem klauna Maniusia próbowali wczuć się w rolę prawdziwych artystów cyrkowych. Kolejnym bardzo ciekawym punktem okazał się pokaz przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Bortatyczach . Druhowie w pełnym umundurowaniu i przy użyciu specjalistycznego sprzętu zaprezentowali uczestnikom wydarzenia jak zachować się w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Inną rolą OSP Bortatycze podczas imprezy było również zabezpieczenie medyczne. Unikalną atrakcją okazało się spotkanie ze średniowiecznym wojem, była to propozycja Centrum Geotyrystycznego w Lipsku Polesiu. Wiele emocji zarówno dzieciom i jak dorosłym zapewnił Klub Sportowy „ Azymut Siedliska”. Rzut do celu, labirynt , biegi w workach to tylko niektóre konkurencje zaproponowane przez panią Prezes Dorotę Czarny i innych członków klubu. Kreatywną propozycją zajęć były warsztaty plastyczne pt. „ Mini las w szkle”, które poprowadziły panie seniorki z Hubal. Na stoisku z warsztatami można było nie tylko stworzyć własną kompozycję roślinną w szkle, ale też popróbować pysznych wypieków przygotowanych przez członkinie klubu seniora „ Susełek”. Po sąsiedzku w namiocie Gminy Zamość czekały na milusińskich warsztaty animacyjne. Na stoisku animacyjnym uczestnicy mieli możliwość otrzymać balony w różnym kształcie, pomalować buzie lub wykonać kolorową letnią bransoletkę. Podczas gdy dzieci były zajęte zabawą, mamy i babcie relaksowały się w plenerowym kąciku kosmetycznym. Prawdziwa strefa relaksu dla pań,w której można było skorzystać z masażu dłoni, masażu twarzy olejkiem na bazie migdałów, wysłuchać makijażowych porad czy nałożyć wygładzającą maseczkę z różowej glinki. SPA na świeżym powietrzu to pomysł Pani Asi Czop , reprezentującej markę MARY KEY, która współpracuje z Paniami z KGW Gminy Zamość od lat. To wydarzenie nie mogło odbyć się bez słodkości. Panie z KGW Bortatycze w ramach Czekoladowego Zakątka, serwowały przez cały czas trwania festynu swoje wypieki, gorącą czekoladę i chłodne napoje.
Dmuchane zamki gry, konkursy i wspólna zabawa uczyniła to spotkanie pełne miłych wrażeń i niezapomnianych emocji.

Tekst: Daria Popko
Zdjęcia: Krzysztof Czerwieniec