Piknik rodzinny przy altanie w Szopinku

W niedzielę 26 czerwca br. w Szopinku odbył się „PIKNIK RODZINNY PRZY ALTANIE W SZOPINKU”. Głównym założeniem organizacji wydarzenia było aktywne, przyjemne i pomysłowe spędzenie wolnego czasu całej społeczności sołectwa Szopinek i jego okolic. Na festyn przybyły dzieci ze swoimi rodzinami, aby wspólnie integrować się z mieszkańcami sołectwa w słoneczną, czerwcową niedzielę.
Tuż po rozpoczęciu pikniku, który uroczyście otworzyli: Wójt Gminy Zamość Pan Ryszard Gliwiński, Sołtys sołectwa Szopinek Piotr Najda oraz Dyrektor Wydziału Społecznego i Promocji Gminy Konrad Dziuba, odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego. Boisko powstało w ramach środków Funduszu Sołeckiego 2022 roku. Aby uczcić tą ważną dla społeczności Szopinka chwilę, na nowej nawierzchni rozegrano mecz pokazowy, w którym udział wzięli DREAM TEAM Szopinek kontra RESZTA ŚWIATA.
Gwiazdą sceny pikniku był CYRK FOKUS, który dostarczył najmłodszym niezapomnianych przeżyć i wrażeń. Oprócz cyrkowych pokazów akrobatycznych, żonglerek i iluzji można było pogłaskać wyczarowanego, białego królika oraz spokojnego i przyjaznego gada – legwana.
W ramach propagowania aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, organizatorzy zapewnili najmłodszym uczestnikom wydarzenia zabawę przy zawodach sportowo – zręcznościowych, które przeprowadzono dzięki zaangażowaniu i opiece Stowarzyszenia GRYF Gmina Zamość.
Duże zainteresowanie i radosne emocje wywołała STREFA ANIMACJI, do której ustawiała się długa kolejka. Panie animatorki, które dostarczały dzieciom co rusz to nowe zabawy wypełniły czas niemalże wszystkim uczestnikom obecnym na placu. Równie dużą atrakcją tego dnia były dmuchane zamki, które zawsze są strzałem w dziesiątkę dla rozbawionych dzieci.
Tego dnia ogromną frajdą dla wszystkich uczestników okazała się obecność OSP w Mokrem. Strażacy, oprócz zapewnienia opieki medycznej podczas wydarzenia, przygotowali pokaz i naukę pierwszej pomocy oraz pokazy sprzętu strażackiego, który służy w codziennym ratowaniu życia i zdrowia obywateli. Z wielkim entuzjazmem dzieci przyjęły obecność kurtyny wodnej, która nieco ostudziła ten upalny dzień czerwca. Duże zaciekawienie wzbudzała syrena strażacka, którą co jakiś czas Panowie Strażacy nawoływali, zwłaszcza młodszą część uczestników.
Sporym powodzeniem cieszyło się stoisko z warsztatami dla najmłodszych przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szopinku, na którym oprócz nabycia balonowych kręcicudów można było własnoręcznie wykonać relaksacyjną zabawkę „gniotek”.
Tymczasem trwały warsztaty rękodzielnicze, aby wypełnić czas mamom, babciom czy ciociom przygotowano ofertę wykonania własnej kompozycji „Aromatycznych soli relaksacyjnych”, które z całą pewnością niejednej Pani umilą wolny wieczór.
A dla miłośników czytelnictwa Biblioteka Publiczna w Mokrem przygotowała stoisko z książkami, na którym można było skorzystać też z konkursowych atrakcji.
Nie zabrakło również stoiska z watą cukrową, popcornem oraz lodami. Zgłodniałych po zabawie na świeżym powietrzu uczestników częstowano kiełbaskami z grilla, które serwowali aktywni mieszkańcy sołectwa.
Podczas wydarzenia wśród zebranych dzieci rozdawano bezpłatne fanty, których fundatorem byli: PSB Mrówka Zamość, Hurtownia Elektryczna ELKABEL, PRO narzędzia i urządzenia pomiarowe, Greinplast Zamość, Catering Łasuch, Audika Centrum Słuchu.
Rodzice wraz ze swymi pociechami pokazali, że potrafią się wspólnie bawić i aktywnie spędzić swój wolny czas.
Organizatorzy wydarzenia: Samorząd Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka sołectwa Szopinek, Koło Gospodyń Wiejskich w Szopinku, OSP w Mokrem, składają serdeczne podziękowania za udział i wspólnie spędzone chwile niedzielnego popołudnia.

Tekst: M. Juszczak-Sowińska
Foto: A. Tokarz