Moc zabawy na sołeckim Dniu Dziecka w Siedliskach

11 czerwca 2022 r. na terenie zielonym przy świetlicy w Siedliskach miał miejsce sołecki festyn, skierowany głównie do najmłodszych. Spotkanie mieszańców rozpoczęła Jolanta Niedźwiecka, sołtys sołectwa Siedliska. Na dzieci z bogatą ofertą zabaw czekali animatorzy z Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem. Animatorzy GOK-u przeprowadzili zajęcia plastyczne, podczas których można dzieci mogły wykonać: kolorowe motylki, koguciki oraz wiatraczki. Każdy mógł wybrać sobie balonowe „kręci-cuda” lub wziąć udział w zabawie sprawnościowej „ugryź jabłuszko na sznurku” oraz w konkursie „zagadki obrazkowe”. Udział w konkursach był okazją do zdobycia licznych i atrakcyjnych nagród. Dużą popularnością cieszyły się „dmuchane zamki”, animacje, zabawy z nagrodami prowadzone przez animatorkę z Dywizjonu LKS. Nie zabrakło też mydlanych baniek i słodkich upominków. Na zakończenie spotkania przyjechał radiowóz policyjny. Dzięki uprzejmości Dzielnicowego dzieci mogły zobaczyć w środku radiowóz policyjny i użyć sygnałów świetlnych i dźwiękowych. To było dla Nich wspaniałą atrakcją.
Dla uczestników zabawy czekał pod namiotami słodki poczęstunek, napoje, kiełbaski z grilla, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Siedliskach. Każde dziecko otrzymało od sołectwa talon na loda. Po lody od miejscowego lodziarza ustawiła się długa kolejka. W spotkaniu udział wzięło ponad 100 osób.
Wydarzenie było zorganizowane przez Samorząd Gminy Zamość, Sołtysa i Radę Sołecką sołectwa Siedliska, Koło Gospodyń Wiejskich w Siedliskach, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.

Edward Osiewicz