Letnia Biesiada Sołecka w Wierzchowinach

W dniu 17 lipca 2022 roku, na placu przy świetlicy wiejskiej w Wierzchowinach obyło się plenerowe spotkanie biesiadne. Wydarzenie skierowane było głównie do dzieci, ale i dorośli mogli znaleźć coś dla siebie. Liczne konkurencje sportowe z nagrodami, dmuchane zamki oraz zabawy z animatorkami z „Krainy Uśmiechu” zgromadziły najwięcej chętnych uczestników do pełnej radości i emocji zabawy. Dzieci wraz z rodzicami mogli skorzystać z warsztatów biżuterii wakacyjnej, stoiska z plecionkami z kolorowymi włosami oraz malowania buziek. Festyn odwiedziły również dwie pluszowe mega-maskotki. Wspólnie przy chuście animacyjnej najmłodsi mogli pobawić się z Myszką Miki oraz Minionkiem. Wszyscy, którzy interesują się historią czasów dawnych, mogli odwiedzić stoisko wczesnośredniowiecznego woja Sambora, u którego można było obejrzeć wystawę oraz postrzelać z łuku do tarczy. W trakcie festynu odbył się mecz piłki nożnej młodzików, który wywołał nie lada emocja zarówno dla uczestników meczu, jak i rodziców, którzy gorąco kibicowali swoim pociechom. Podczas festynu na plac zajechał ciężki wóz bojowy OSP Mokre, był on niespodzianką od sołtysa sołectwa Wierzchowiny Jerzego Kondrakiewicza. Strażacy zaprezentowali swój samochód, zrobili pokaz wodny oraz udostępnili auto do licznych pamiątkowych zdjęć. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wierzchowinach upiekły dla wszystkich uczestników festynu ciasta. Całość wydarzenia upłynęła w miłej i rodzinnej atmosferze.

UGZ: A.W.

Udostępnij