Dzień Dziecka i Sobotnia Noc Muzeów w Wysokiem

28 maja 2022 r. na terenie Regionalnej Izby Pamięci i Centrum Kultury Dawnej w Wysokiem odbyły się dwa wydarzenia, podczas których każdy bez względu na wiek mógł znaleźć coś dla siebie.
Pierwszym z nich był „Dzień Dziecka”. Rozpoczął się o godzinie 14:00. Pomimo przelotnych opadów deszczu i chłodnego wiatru przybyła liczna grupa najmłodszych entuzjastów wspaniałej zabawy wraz z opiekunami. Każdy mógł uczestniczyć w konkursie zgaduj-zgadula, zajęciach manualno-kreatywnych (motylek), zabawach sprawnościowych i ruchowo-tanecznych na trawie, wymodelować balonik czy pomalować buzię. Uczestnicy poznawali tajniki zawodu garncarza, ucząc się wykonywać gliniane naczynia na kole podczas warsztatów zorganizowanych w ramach projektu „Tradycje rzemiosła ludowego”, finansowanego ze środków Powiatu Zamojskiego. Niespodzianką był słodki poczęstunek.
Wieczorem, od godziny 18:00 do 21:00 trwała „Sobotnia Noc Muzeów”. W tych godzinach odwiedzający mogli oglądać eksponaty zgromadzone w Izbie, kuźni i stodole oraz skorzystać z oprowadzania przewodnickiego. Gwiazdą wieczoru był zespół Chyżanie z Chyżej. Spotkanie zwieńczyła prezentacja dawnych potraw połączona z ich degustacją.
Organizatorami wydarzenia byli: Samorząd Gminy Zamość, Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość, Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiem, Sołtys z Radą Sołecką Wysokiego, Ochotnicza Straż Pożarna w Wysokiem, Stowarzyszenie „Wysokie nad Łabuńką”.

Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem