Dzień Dziecka

9

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają wszystkie dzieci – te młodsze i te starsze. Mając na uwadze fakt, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, dołożyliśmy wszelkich starań, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.
Obchody tego święta  rozpoczęliśmy już 31 maja wyruszając na wycieczkę  do Gospodarstwa Pasiecznego „Ulik” w Mokremlipiu. Tam zapoznaliśmy się ze ścieżką przyrodniczo-edukacyjną podziwiając piękne rośliny miododajne rosnące w otoczeniu uli oraz obserwując owady zapylające kwiaty. Dzieci poznały informacje dotyczące pszczół oraz pracy pszczelarza: jak pomagać, ratować i chronić pszczoły, hierarchię pszczół w ulu oraz rodzaje produktów pszczelich, które przybliżyli nam nasi przewodnicy.
Dodatkową atrakcją były sale muzealne: starodawne pszczelarstwo, wiejska chata, szkoła PRL oraz możliwość „przeobrażenia” się w owady dzięki strojom, które zapewnili nam właściciele pasieki.
1 czerwca również nie zabrakło atrakcji. Było malowanie twarzy, zabawy ruchowe, muzyczno – taneczne i strefa relaksu w namiotach. Wszyscy chętni nauczyli się i zatańczyli „Jerusalema Dance” – taniec łączy i tak też było u nas !
Nie obyło się bez słodkości i prezentów, które przygotowała Rada Rodziców. Niestety deszcz nie pozwolił na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych przedsięwzięć.
Jeszcze raz życzymy wszystkim naszym dzieciom dużo radości, uśmiechu i spełnienia marzeń!

SP w Wysokiem