8 marca – Dzień Kobiet

26

8 marca w DZIEŃ KOBIET uczniowie z klas IV – VIII SP im. ks. J. Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej pod opieką wychowawców, a z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i pani Małgorzaty Flis uczestniczyli w wyjeździe do kina w Zamościu, aby obejrzeć film pt. „Skarb Mikołajka”. A nasze miłe Panie Nauczycielki na czele z Panią Dyrektor otrzymały od Rady Rodziców piękne goździki, nieprzemijający symbol tego dnia.
Przygody tytułowego Mikołajka, który nota bene jest też lekturą szkolną, bardzo spodobały się uczniom. Po wielu miesiącach obostrzeń, nasi wychowankowie znów mogli integrować się podczas wyjazdu tematycznego, którego tak bardzo potrzebowali. A Dzień Kobiet był doskonałym momentem na to.
Cele i założenia programowe wycieczki to: – kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej (edukacja medialna), – kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu – integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.
To był bardzo udany dzień 🙂

Tekst: Angelika Dec