Żywa lekcja patriotyzmu „Szkoła pamięta”

„Ktoś tutaj był i był, a potem nagle zniknął i uporczywie go nie ma.”
Wisława Szymborska

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. I w tym roku Społeczność Szkoły Podstawowej w Białowoli dołączyła do akcji i uczciła pamięć pomordowanych 19 grudnia 1942r. mieszkańców Białowoli. Złożyliśmy kwiaty i zapalili znicze, oddając w ten sposób hołd poległym bohaterom. Następnie obecni wysłuchali historii powstania pomnika i uczcili minutą ciszy pamięć poległych. Kilka razy w roku nasi uczniowie odwiedzają pomnik, co jest doskonałą żywą lekcją patriotyzmu i dowodem naszej pamięci. Wspólnie z nami uczynił to Pan Starosta Stanisław Grześko.

Zespół redakcyjny SP w Białowoli