Zdalne Wielkanocne Warsztaty Plastyczne w GOKu

Wielkanoc jest okresem przepełnionym radością i od najmłodszych lat kojarzy nam się z głęboką tradycją i wzniosłą atmosferą. To czas nadejścia wiosny, ciepłych dni, tworzenia kolorowych palm, dekorowania różnymi technikami pisanek i komponowania artystycznych dekoracji. To również czas na okołoświąteczną aktywność. W związku z tym serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Zamość do udziału w Zdalnych Wielkanocnych Warsztatach Plastycznych, których organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/ s w Wysokiem. Zdalna forma warsztatów uzależniona jest od wytycznych sanitarno- epidemiologicznych w związku z pandemią spowodowaną COVID-19.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Organizator nie zapewnia materiałów dla uczestników.

Uczestnicy będą mogli skorzystać z instruktażu oraz fotorelacji dostępnych na stronie www.gok.gminazamosc.pl oraz FB.

Pisanka Powertex

Materiały:
– styropianowe jajko
– płyn Powertex lub klej wikol
– gaza lub materiał bawełniany
– farby akrylowe
– lakier bezbarwny, wodny
– kulki 3D
– ozdoby według uznania np. kwiatki, koraliki , wyciski
– miseczka, pędzelek, wykałaczka

Wykonanie:
1. Do miseczki wlewamy płyn Powertex lub klej wikol i moczymy w nim gazę lub materiał bawełniany
2. Oklejamy namoczonym materiałem jajko styropianowe i suszymy..
3. Po wysuszeniu malujemy farbami akrylowymi i zdobimy według uznania .
4. Całość lakierujemy i suszymy.

Powodzenia !!!! Obserwujcie nas na FB

GOK: Daria Burcon