Zabawy sensoryczne Smerfów

162

Rozwój sensoryczny jest bardzo ważnym elementem w rozwoju dzieci. Wpływa na poprawę zdolności poznawczych, rozwija równowagę i koordynację ruchową oraz percepcję wzrokową. Nie jest tajemnicą, że nauka poprzez zabawę przynosi optymalne efekty.
Grupa Smerfów z oddziałów przedszkolnych w Żdanowie podczas zajęć miała okazję doskonalić swoje zmysły podczas zabaw na samodzielnie stworzonej ścieżce sensorycznej. Kolejne elementy ścieżki pobudzały receptory dotykowe znajdujące się w stopie. Maluchy sprawdzały swoje odczucia stąpając po świerkowych gałązkach, grochu, piasku kinetycznym, wacie i gąbce. Dzieciom bardzo się taka zabawa podobała, wrażenia dotykowe były bardzo zróżnicowane. Wszyscy jednak odważnie przeszli ścieżkę, a byli też i tacy, którzy próbowali kilkakrotnie.
Ścieżka sensoryczna to doskonała zabawa, która dostarcza dzieciom ogromnej, zróżnicowanej wiedzy oraz wpływa na poprawę jego zdolności poznawczych z materiałami o różnych fakturach. Kształtuje i rozwija znajomość określonych produktów, struktur i wielkości. Wspólne tworzenie jest również rozwijającą zabawą.

Zespół wychowania przedszkolnego