Wielkanocne warsztaty rękodzieła w Gminie Zamość

Samorząd Gminy Zamość zaprasza do udziału w „Wielkanocnych warsztatach rękodzieła”. Warsztaty mają na celu aktywizację Mieszkańców poprzez pobudzanie lokalnej aktywności obywatelskiej oraz wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej.

Nasza gminna społeczność aktywizuje się w działaniach kulturalnych… pokaż wielkanocną moc pasji w rękodzielnictwie i stwórz swoją personalizowaną pisankę na święta.

Nawet teraz, w czasie globalnej pandemii, możemy brać czynny udział w życiu kulturalnym gminnej społeczności. Okres Wielkanocy to przede wszystkim czas wielkiej zadumy i rozważań męki Pańskiej, ale również czas ogromnej radości ze Zmartwychwstania Pana Jezusa. Weseląc się, często zdobimy swoje domy świątecznymi stroikami, krasimy jaja czy tworzymy wiosenne kompozycje przestrzenne. Pragnąc podtrzymywać tradycję tworzenia pisanek na święta wielkanocne, organizujemy mobilne warsztaty. Dzięki warsztatom stworzymy nowoczesne formy wiosenno – świąteczne z wykorzystaniem pisanek jako motywu przewodniego.

Chętni uczestnicy otrzymają losowe pakiety warsztatowe oraz podpowiedzi w jaki sposób wykonać swoje prace. Na stronie gminy opublikowane zostaną cztery filmiki instruktażowe z pokazami typu „DIY- Do It Yourself”, w którym pokazane zostanie jak poprawnie, krok po kroku wykonać ozdobę świąteczną. Każdy pakiet zawiera podstawowe materiały warsztatowe, które możemy modyfikować i rozbudowywać o mnogą ilość dodatków.

Materiały rozpropagowane zostaną za pośrednictwem lokalnych liderek społecznościowych oraz z opcją odbioru osobistego w obiekcie Centrum Geoturystycznego w Lipsku Polesiu. Zgłoszenia indywidualne kursantów należy kierować do Sołtysów swoich sołectw. Czas zgłoszeń do 18 marca 2021 roku.

Serdecznie zapraszamy do udziału i wzajemnej kulturalnej aktywności społecznej.

Informacji o wydarzeniu udzielają: Agnieszka Wójtowicz (tel.: 880 787 280) oraz Maria Juszczak Sowińska (tel.: 880 787 276)

UG: AW