Szukanie Pani Wiosny w Wysokiem

146

Obostrzenia pandemiczne drastycznie ograniczają działalność instytucji kultury, ale gdy jeszcze mogły funkcjonować szkolne oddziały przedszkolne, wówczas animatorzy Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, w ramach wspólnej realizacji zajęć świetlicowo-kreatywnych dla najmłodszych uczniów i podopiecznych Szkoły Podstawowej w Wysokiem, postanowili poszukać Panią Wiosnę w plenerze podczas spaceru ze szkoły pod Regionalną Izbę Pamięci i z powrotem.

Przedszkolaki i „uczniowie” klasy „0”, wraz z nauczycielkami i animatorami GOK-u, szukały Pani Wiosny pierwszego dnia po jej kalendarzowym przyjściu. W poniedziałek, 22.03.2021 r., mała, 10-osobowa grupka dzieci z opiekunami opuściła szkołę, mając jeden cel: odnaleźć Panią Wiosnę. Wskazówkami w poszukiwaniach były kolorowe gaiki-maiki – patyczki ozdobione różnymi dodatkami, wykonane przez dzieci na wcześniejszych wspólnych zajęciach. Dzięki nim szybko udało się zlokalizować Panią Wiosnę, siedziała sobie spokojnie w altance, odpoczywając przy Regionalnej Izbie Pamięci w Wysokiem. Kolorowo przystrojoną figurkę Pani Wiosny dzieci przyniosły z dumą do szkoły na spotkanie z Krzysztofem Mrozem – dyrektorem szkoły w Wysokiem. Spacer „po Wiosnę” był wesoły, a poszukiwania żywiołowe i spontaniczne.
Do czasu zamknięcia oddziałów przedszkolnych w szkołach zajęcia świetlicowe były jedną z form aktywności animatorów GOK-u w tym trudnym czasie stanu epidemii i „zamkniętych drzwi” dla grup zajęciowych w ośrodkach i centrach kultury w kraju.

GOK: EM