Mocni nadzieją – pamiętamy…

1525

Ważny w życiu naszej szkoły jest każdy dzień, który łączy się z osobą naszego Patrona Świętego Jana Pawła II, który 22 lata temu odwiedził nasze miasto. Wydarzenie sprzed 22 lat pamiętają rodzice, dziadkowie uczniów i nauczyciele naszej szkoły. Część z nas brała aktywny udział w uroczystościach 12 czerwca 1999 roku.
W tym roku dzieci z naszej szkoły miały zaszczyt uczestniczyć w wydarzeniu „MOCNI NADZIEJĄ – PAMIĘTAMY ….”, które jest częścią programu „Warto być Polakiem” organizowanego przez Samorząd Województwa Lubelskiego. Głównym jego celem jest pielęgnowanie polskości i wartości patriotycznych.
Do realizacji tego wydarzenia została zaproszona przez Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu młodzież naszej szkoły, która wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu oraz Szkoły Yamaha wyśpiewała najpiękniejsze pieśni o Ojcu Świętym Janie Pawle II i maryjne, w tym ulubioną i ponadczasową „Barkę”.
Podczas koncertu połączonego ze słowem nawiązującym do nauki papieża Jana Pawła II i wspomnień z Jego wizyty sprzed 22 lat młody chór pod kierunkiem pani dyrygent Alicji Saturskiej przepięknie wykonał ponad godzinny montaż słowno-muzyczny. Wszystko to działo się sobotniego wieczoru 12 czerwca w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu. Uczestniczący w uroczystości modlili się także śpiewem Apelu Jasnogórskiego i wysłuchali krótkiego rozważania proboszcza parafii MBKP księdza Miłosława Żura. Na zakończenie wszyscy zebrani otrzymali uroczyste błogosławieństwo , którego udzielił biskup diecezji zamojsko-lubaczowskiej Marian Rojek.
Patronatem honorowym objęli to wydarzenie Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski, Starosta Zamojski Pan Stanisław Grześko, Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk.
Chór naszej szkoły przygotowała do koncertu pani Joanna Greszta. Jako solistki reprezentujące SP Płoskie wystąpiły absolwentki: Agata Ostasz i Agata Czuk oraz gościnnie Magdalena i Karolina Greszta.

W tym miejscu dziękuję bardzo wszystkim uczniom za zaangażowanie oraz ich rodzicom – za wsparcie i pomoc w dowożeniu dzieci na próby. Dyrekcji szkoły dziękuję za to, że z nami była i jest wszędzie tam, gdzie śpiewamy, otaczając dzieci opieką i dobrym słowem.

Joanna Greszta