Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

38

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć, wrażeń i sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. W tym dniu nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, Smerfy, Czerwone Kapturki, Królową Śniegu, Jasia i Małgosię, rycerzy i krasnoludków.
Tego dnia korzystając z zaproszenia Pani Elżbiety Stankiewicz – dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Zamość w Mokrem przedszkolaki oraz uczniowie klas I-V z naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu autorskim ze Zbigniewem Dmitrocą – polskim poetą, bajkopisarzem, tłumaczem, satyrykiem i dramaturgiem. Podczas spotkania dzieci z zaciekawieniem słuchały bajek i wierszy prezentowanych przez Pana Zbigniewa. Później odbył się quiz, który wymagał wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych. Okazało się, że wszyscy uczniowie bardzo dobrze znają bajki i szybko rozwiązali przygotowane zadania.
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Biblioteki za zaproszenie. Ten dzień sprawił wszystkim wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie sięgać.

Zespół redakcyjny SP w Białowoli