Konkurs Ekogmina Zamość 2021 rozstrzygnięty

Piknik turystyczny Od natury do kultury rozpoczął się od podania wyników konkursu na wykonanie domku dla owadów oraz budki lęgowej – Ekogmina Zamość 2021. Na konkurs wpłynęło 27 prac konkursowych uczniów ze Szkół w Wysokiem i Płoskiem. Wszystkie prace zostały wystawione przy scenie i każdy mógł oglądać kunszt i pomysłowość autorów przysłanych prac.

Zwycięzcami konkursu zostali kategorii domek:

1.Julia Fedoczyńska – SP Wysokie; 2. Zespół: Wiktoria Antoszek, Zuzanna Kostrubiec – SP Wysokie; 3. Nikola Bergiel – SP Płoskie; 3. Nikola Antoszek – SP Wysokie.
W kategorii budka lęgowa: 1 – Małgorzata Saj – SP Wysokie; 2 – Julia Fedoczyńska – SP Wysokie; 3 – Kacper Gamza – SP Płoskie. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i pakiety z nagrodami.
Wyróżnienia otrzymali w kategorii domek z SP Płoskie: Marta Sierkowska i Ewelina Bożek; z SP Wysokie : Maksymilian Pawelec; Julia Kucharska; Zuzanna Kliza; Ada Szynkarczuk; Kacper Ciurysek.

W kategorii budka lęgowa: Szymon Wojtyna i Filip Pawelec z SP Wysokie i Maja Magryta z SP Płoskie.

Pan Dyrektor Krzysztof Mróz i Pani Joanna Pastuszek – Górnik otrzymali specjalne podziękowania – to ze szkoły w Wysokiem wpłynęła największa ilość prac konkursowych. Część prac zostanie zawieszona w Centrum Geoturystycznym Gminy Zamość w Lipsku Polesie, reszta zostanie zainstalowana w dwóch bezpiecznych strefach: dla ptaków i dla owadów wyznaczonych przy Szkole Podstawowej w Płoskiem. Gospodarz Pikniku Pan Konrad Dziuba podziękował Pani Dyrektor Szkoły w Płoskiem Jolancie Adamczuk za organizację konkursu i zaprosił do organizacji kolejnej edycji konkursu za rok.

Leszek Stankiewicz.