Aktywna Społeczność Gminy Zamość z darami na WOŚP

2549

Siema!

W roku 2021 Mieszkańcy Gminy Zamość zapragnęli czynnie włączyć się w udział w 29. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aż 61 podmiotów wspierających reprezentuje gminę w zbiórce finansów na leczenie chorych dzieci. Tegoroczny finał WOŚP zbiera fundusze na walkę z chorobami laryngologicznymi, otolaryngologicznymi oraz chorobami głowy małych dzieci. Nasi Mieszkańcy nie pozostali obojętni na los tych małych istot, wykazali się ogromną empatią i głęboką wrażliwością. W darze na aukcje przekazali 250 trybutów, które szczegółowo opisaliśmy i wystawiliśmy na charytatywnej licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od zamojskiego sztabu WOŚP nr 5535 mieszczącego się w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu otrzymaliśmy dodatkowo 26 darów do licytacji. Jakże wielkim zaskoczeniem dla nas była tak wielka aktywność naszej lokalnej społeczności. Na apel o zbiórce rzeczy i datków do licytacji odpowiedziało aż 26 sołectw, 18 Kół Gospodyń Wiejskich, 4 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, 3 szkoły, 5 zespołów śpiewaczych oraz 5 organizacji. Łącznie przygotowaliśmy 276 aktywnych aukcji internetowych dostępnych w poniższych linkach:

Nasi zgrupowani darczyńcy posiadają indywidualne zakładki, w których możecie się zapoznać z darami jakie przekazali na licytację oraz odszukać poszczególne linki do wybranych przez Was przedmiotów. (kafelki poniżej)

Nasza Społeczność nie tylko przekazała ogrom rzeczy materialnych, postanowili także przekazać darowizny finansowe. Łącznie zebraliśmy 3 240,00 zł od 16 gminnych podmiotów. A to przecież jeszcze nie koniec tak wielkiej ofiarności i hojności naszych mieszkańców. Utworzone zostały trzy eSkarbonki, na które można wpłacać pieniążki na zbiórkę.

Puszki znajdziecie pod tymi trzema linkami:

1) https://eskarbonka.wosp.org.pl/8wk6c1
Do tej puszki dorzucić się może absolutnie każdy. Jest to wirtualna zbiórka pieniędzy, która skierowana jest do całej lokalnej Społeczności Gminy Zamość. Jeśli tylko masz życzenie wpłacić jakiś „grosik” na 29. finał WOŚP skorzystaj z tego linka.

2) https://eskarbonka.wosp.org.pl/qpkgwp
Nasza druga wirtualna skarbonka została założona przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem. Jest to puszka, do której również możecie przekazywać wpłaty. Pamiętajmy, robimy to dla chorych dzieci, każdy nawet najmniejszy datek będzie sumą ogromnych możliwości by pomóc. Masz życzenie dokonać wpłaty do puszki GOKu skorzystaj z tego linka.

3) https://eskarbonka.wosp.org.pl/hrxmbl
Nasza trzecia puszka, to skarbonka skierowana do Sołtysów Gminy Zamość. Nasi sołeccy przedstawiciele pragnęli mieć swój indywidualny wkład w dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jesteś „głową” sołeckiej społeczności i masz chęć dokonać wpłaty, zapraszamy do skorzystania z powyższego linka.

Uwaga, wirtualne puszki aktywne są tylko do 31 stycznia!

W tych trudnych miesiącach, czasie walki z globalną pandemią SARS-COV-2 możemy być częścią wielkiego dzieła, dzieła pomocy innym. Włączyliśmy się w 29. finał jako lokalna społeczność, po to aby wesprzeć potrzebujących. Zebraliśmy wiele darów do licytacji, przekazaliśmy pieniążki w darowiznach oraz stale wpłacamy na eSkarbonki. Jednocząc się, tworzymy nierozerwalny kolektyw, który niesie dobro, pomoc i współczucie.

Na koniec pragniemy zachęcić wszystkich do aktywnego uczestnictwa w naszych aukcjach. Naprawdę jest w czym wybierać. Mamy 276 aktywnych linków, pod którymi kryją się prawdziwe cudeńka. Znajdziecie tam liczne: rękodzieło, małe AGD, vouchery na różne usługi a nawet koncerty, dewocjonalia, biżuterię, dekoracje ogrodowe, zabawki a także gratki kolekcjonerskie.

Nagraliśmy dla Was 28 filmików zachęcających do zaglądania pod linki aukcji. Każdy darczyńca, o ile miał życzenie, mógł powiedzieć kilka słów do kamery. Zajrzyjcie w zakładki podmiotów wspierających. Będą tam ciekawe klipy WOŚPowskie oraz namiary na licytacje.

Nie ma na co czekać, licytujmy! Znalazłeś coś ciekawego dla siebie, daj znać swoim znajomym, niech i oni odszukają coś wyjątkowego dla siebie. Wszystkie pieniążki z wylicytowanych darów przekazywane są bezpośrednio na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szukajcie, wybierajcie, licytujcie!

Aukcje trwają do 14 lutego 2021 roku!

Podziękowania dla podmiotów wspierających:

Sołectwa: Białobrzegi, Borowina Sitaniecka, Bortatycze, Bortatycze Kolonia, Chyża, Jatutów, Łapiguz, Mokre, Płoskie, Siedliska, Sitaniec, Sitaniec Kolonia, Skaraszów, Wieprzec, Wychody, Wierzchowiny, Wólka Panieńska, Wólka Wieprzecka, Zawada, Zarzecze, Zwódne, Żdanów, Żdanówek, Wysokie, Lipsko Polesie, Lipsko Kosobudy

KGW: Białobrzegi, Bortatycze, Bortatycze Kolonia, Chyża, Jatutów, Lipsko, Łapiguz, Mokre, Płoskie, Siedliska, Skaraszów, Wieprzec-Wychody, Wierzchowiny, Wólka Panieńska, Wólka Wieprzecka, Zawada, Żdanów, Żdanówek

OSP: Bortatycze, Mokre, Płoskie, Żdanówek

Szkoły: Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej, Szkoła Podstawowa w Mokrem, Stowarzyszenie Oświatowe w Zawadzie

Zespoły: Ale Cantare, Echo Lipska, Roztoczanki, ShowMen, chór Sitanianie

Organizacje: Biblioteka Publiczna Gminy Zamość z siedzibą w Mokrem, Instruktor Fitness Agnieszka Tor, Klub Miłośników Gier i Fantastyki „Gildia Łowców”, Klub Seniora „Kalina”, Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość

Jesteście Wielcy, bez Was nie było by niczego. To dzięki Waszej ofiarności, rozpoczęła się akcja „Społeczność Gminy Zamość wspiera WOŚP”. DZIĘKUJEMY!

Zapraszamy do licytacji!

Opracowanie: AW

Licytacje i datki: