Zdalne warsztaty kulinarne w Gminie Zamość

Organizator: Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+

Warsztaty zrealizowane w ramach “Wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej poprzez wdrażanie programu pobudzania aktywności obywatelskiej”
W miesiącu wrześniu w Gminie Zamość, w miejscowościach Białobrzegi i Hubale odbyły się jesienne warsztaty kulinarne. Tematem spotkań były sałatki oraz potrawy takie jak: kolorowe szaszłyki z pieczarkami i warzywami, grillowana cukinia z przyprawami, kalafior faszerowany mięsem mielonym. W warsztatach wzięły udział mieszkanki wspomnianych sołectw. Ze względu na szczególną sytuację spowodowaną niegasnącym problemem z COVID 19, Panie pracowały w małych grupach, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności takich jak: maseczki i rękawiczki.
Zadaniem gospodyń było wykonanie kilku ciekawych i smacznych potraw oraz nagranie filmików dokumentujących poczynania w kuchni. Pomimo nieco innej formy warsztatów, dania zostały wykonane po mistrzowsku. Oryginalnie przygotowany i podany kalafior, bajeczne w smaku i wyglądzie szaszłyki, świeżutkie i wymyślne sałatki oraz cukinia w wielkich plastrach, zaskoczyły swoim smakiem i formą prezentacji na talerzu. Z opracowanych przez uczestniczki filmików instruktażowych mogliśmy się dowiedzieć, jak wykonać poszczególne potrawy. Każda video relacja rozpoczynała się skrupulatnym przekazaniem przepisu oraz instrukcją, jak krok po kroku wykonać poszczególne kulinaria. Gratulujemy gminnym gospodyniom pomysłu i podjęcia nowego wyzwania.
Filmiki są dostępne na stronie internetowej Stowarzyszenia Kobiet 28+, na portalu społecznościowym FB oraz na stronie Gminy Zamość. Gotujcie razem z nami!!! Smacznego.

Tekst: Agata Piwko Stowarzyszenie Kobiet 28+
Zdjęcia i filmy: Marzena Adamowicz KGW Hubale