Zajęcia adaptacyjne w oddziałach przedszkolnych

134

W dniach 27 i 28 sierpnia 2020 roku w oddziałach przedszkolnych szkoły podstawowej w Płoskiem odbyły się zajęcia adaptacyjne dla najmłodszych. Dzieci 3 i 4 letnie, które w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczną naukę i zabawę w naszej placówce mogły zapoznać się ze swoją panią, koleżankami i kolegami oraz wypróbować wszystkie dostępne zabawki w ich sali.
W pierwszym dniu każde dziecko miało samodzielnie wybrać swoją nalepkę, którą będzie oznaczona szufladka, krzesełko czy półeczka w szatni. To moment, w którym maluszki mogły podjąć swoją pierwszą jakże ważną decyzję na cały rok szkolny. Po wyborze naklejek dzieci razem z rodzicami przywitały się piosenką ze swoją wychowawczynią a następnie wybrały z półek swoje ulubione zabawki i miały czas na swobodną zabawę. Kolejnym punktem dnia było przypomnienie zasad mycia rąk a także próba generalna w łazience. Dzieci razem z Panią i przedszkolnym wężykiem pomocnikiem wybrały się na spacer po szkole. Zobaczyły gdzie znajduje się ich szatnia, hala sportowa, duża i mała. Przy okazji odbyła się próba wejścia i zejścia po schodach a po wycieczce zapoznawczej wróciły do swojej sali, gdzie z pomocą rodziców wykonały przepiękne biedronki – znak rozpoznawczy tej grupy.
Drugi dzień zaczął się od przypomnienia piosenek na powitanie, które maluszki poznały poprzedniego dnia. Po powitaniu był czas na swobodne zabawy w kącikach zainteresowań a następnie praca plastyczna motylek, którą dzieci ozdabiały kolorowym papierem i farbą nanoszoną paluszkami. Malowanie farbami własnym paluszkiem to nowe ciekawe doświadczenie, które dostarczyło dzieciom mnóstwo uśmiechu. Po pracy plastycznej był czas na zabawę na placu zabaw. Dzieci miały możliwość przekonać się ile mają siły aby wspinać się po drabinkach i mini ściance wspinaczkowej. Na pożegnanie, dzięki uprzejmości Centrum Rozrywki Grawitacja, dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności sportowe na torze przeszkód oraz otrzymały balonowe cuda – pieski, kotki, mieczyki, karabiny i kwiatki.
Frekwencja na zajęciach dopisała a atmosfera była bardzo serdeczna. Wychowawczyni Biedronek, Pani Edyta Zając bardzo dziękuje za liczne przybycie i współprace. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych dwóch kolorowych dni.