Wydarzenia w SP Wysokie

386

Andrzejki 2020
W miniony piątek (27 listopada) nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.
Sale pięknie przystrojone balonami, napisami, symbolami wróżb i przepowiedni, świecące kule dodawały radości i nadawały tajemniczego nastroju….
Tego dnia dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Pamiętając jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Uczestnicy andrzejkowych szaleństw przekłuwali papierowe serce, dowiadując się, jak będzie miała na imię przyszła sympatia.  Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy. Po wróżbach przyszedł czas na pląsy i tańce przy muzyce. Zmęczeni zasiadali do stołów  na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

……………………………………………………………………………………….

Dzień Misia
Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. My także
uczciliśmy ten dzień w naszym przedszkolu. Ze względu na pandemię, dzieci niestety nie mogły przynieść ze sobą swojego ukochanego pluszaka – honorowego gościa, by zaprezentować go swoim kolegom, ale chętnie opowiadały o swoich przytulankach.

„Pluszowy miś”, „Miś brązowy i miś biały” to tylko niektóre z utworów, które dziś zabrały
naszych przedszkolaków do opływającej miodem, misiowej krainy a nas nauczycieli do czasów dzieciństwa. Nasza uroczystość rozpoczęła się przygotowaniem przez dzieci opasek z misiem. Po tym miłym wstępie, w przystępny dla dzieci sposób, zaprezentowana została historia pluszowego misia, który od ponad 100 lat jest ulubieńcem i towarzyszem nie tylko najmłodszych. Bardzo miłym akcentem było spotkanie z autorką książek dla dzieci – Panią Wiolettą Piasecką za pośrednictwem Fanpage. Pani Wioletta przeniosła ich w świat opowieści, ciekawie opowiadając dzieciom o bohaterze swojej książeczki
„MIŚ” Na zakończenie spotkania został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój przyjaciel MIŚ”. Przedszkolaki ochoczo po obejrzeniu krótkiego filmu prezentującego etapy rysowania misia, zabrały się do kreślenia niedźwiadka na papierze. Powstały ciekawe i pomysłowe prace, które wezmą udział w konkursie.
Kolejną atrakcją była zabawa ruchowa przy znanych wszystkim piosenkach „ Stary niedźwiedź mocno śpi”, „Jadą, jadą misie” a także wykonywanie różnorodnych zadań. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. Zapraszamy do galerii zdjęć.

………………………………………………………………………..

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wydarzenia na stałe wpisało się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości.
Tego roku niestety  nie możemy wspólnie   przeżywać tego święta w szkole.  Nie przeszkodziło to uczniom klasy 3 w tym, by wzbudzić w sobie refleksję nad postawami patriotycznymi  w czasie lekcji online i wykonać symboliczne kotyliony, które z dumą  prezentują na zdjęciach.

………………………………………………………

Szkoła do hymnu!
Szkoła do hymnu 2020 – 10 listopada o godz. 11:11
Już po raz kolejny uczniowie szkoły Podstawowej w Wysokiem włączyli się do akcji MEN „Szkoła do hymnu.”
We wtorek 10 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 nasi najmłodsi uczniowie z oddziałów przedszkolnych „zerówki” i 4-5 latków przy tablicy poświęconej patronowi szkoły wraz ze swoimi Paniami i dyrektorem szkoły oraz pracownikami administracji szkoły wspólnie odśpiewali 4 zwrotki naszego hymnu państwowego. „Mazurek Dąbrowskiego” w ustach przedszkolaków zabrzmiał niezwykle emocjonująco i wzruszająco. Takie wykonanie hymnu to dla naszego najmłodszego pokolenia wspaniała lekcja historii i patriotycznej postawy. Po odśpiewaniu hymnu Pan dyrektor serdecznie podziękował przedszkolakom za tak piękną postawę.

……………………………………………………..

Pamiętamy o poległych i pomordowanych
30 października, jak co roku, uczciliśmy pamięć poległych wychodząc grupowo klasa pierwsza i druga oraz trzecia naszej szkoły pod tablicę wmurowaną na ścianie budynku naszej szkoły. Jest ona poświęcona patronowi naszej szkoły Edwardowi Kasprzysiakowi. Pan dyrektor opowiedział krótko historię Edwarda Kasprzysiaka, po czym uczniowie zapalili znicze, ustawiając je w kształcie serca i uczciliśmy pamięć chwilą ciszy.
„Mikołaju nasz,
dużo paczek masz.
Jak cię ładnie poprosimy,
to nam jedną dasz!”
4 grudnia przedszkolaków z SP Wysokie odwiedził Święty Mikołaj. Co prawda nie było śniegu, ale Mikołajowi udało się przybyć. Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzieci z grup przedszkolnych czekały wspólnie na Białobrodego z wielką niecierpliwością. Czas oczekiwania umiliły wszystkim tańce, piosenki oraz wesołe zabawy w kole. Swoje wejście, jak na Mikołaja przystało, rozpoczął niezawodnym Ho, Ho, Ho! Oprócz pełnego prezentów worka, św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków. Był to dzień pełen radości i uśmiechu, który niewątpliwie wprowadził wszystkich w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia.   Mikołaju dziękujemy i zapraszamy do nas za rok!Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały od Mikołaja to, na co najbardziej czekały, czyli prezenty.

MIKOŁAJKI W KLASIE ÓSMEJ….
Mikołajki w tym roku są nietypowe-jesteśmy w szkole online, nie spotykamy się bezpośrednio…. Mimo to, w klasie ósmej jak co roku odbyły się Mikołajki Klasowe. Znacznie różniły się od tych, które organizowaliśmy w poprzednich latach-kiedyś jeździliśmy do kina, robiliśmy dla siebie prezenty, w ubiegłym roku byliśmy na wspaniałym Rajdzie z Mikołajem… W tym roku na godzinie wychowawczej online obejrzeliśmy wspólnie film pt.: „Cyrk motyli” (były słodkie przekąski jak w kinie… oczywiście we własnym zakresie), później wywiązała się ciekawa dyskusja dotycząca samooceny człowieka, poczucia własnej wartości i tego, co w życiu najważniejsze. Mikołajkowa godzina wychowawcza upłynęła bardzo szybko, w miłej, sympatycznej atmosferze, wprowadziła nas w przedświąteczny nastrój i pozwoliła choć na chwilę zapomnieć o obostrzeniach i ograniczeniach związanych z pandemią… A zdjęcia mikołajkowe z poprzednich lat wzbudziły wspólne wspomnienia…