Światowy Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Płoskiem

608

Światowy Dzień Ziemi ma na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy tego dnia chcą nam uświadomić jak kruchy i ważny jest ekosystem naszej wspaniałej planety. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń a organizatorem może być każdy z nas. Nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły także włączyli się w to wydarzenie w formie konkursu na najpiękniejszy plakat, wiersz lub opowiadanie zachęcające do dbania o środowisko. W tym roku ze względu na obecną sytuację konkurs odbył się nieco inaczej, ponieważ wykonane prace należało uwiecznić fotografią i wysłać na maila.
Plakat cechuje się prostotą, przejrzystością, zwięzłością a najważniejszym jego elementem jest czytelność i przekaz. Odbiorca patrząc na plakat musi od razu wiedzieć co autor chce nam przekazać i w takiej właśnie formie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje pomysły na papierze. W kategorii plakatu zostało zgłoszonych 7 projektów a w kategorii wiersz lub opowiadanie 2 teksty. Komisja w składzie Alina Szpyra i Edyta Zając jednogłośnie przyznały po 30 punktów oraz:
1 miejsce dla Karoliny Greszty z klasy V – plakat,
2 miejsce dla Dawida Rek z klasy V – plakat,
3 miejsce dla Nikodema Mojżesza z klasy III – plakat.

Wyróżnienia oraz 25 punktów otrzymali:
Oliwier Zinkiewicz z klasy III – plakat,
Paulina Sołtys z klasy V – plakat,

Alicja Janiga z klasy III – wiersz.
Także osoby które wzięły udział otrzymują po 20 punktów oraz certyfikat SUPER EKOLOGA; Nikola Bondar z klasy III

Do obchodów Światowego Dnia Ziemi również włączyły się nasze przedszkolaki, które miały za zadanie wykonać eko zabawkę z materiałów używanych w życiu codziennym, eko plakat techniką dowolną z wykorzystaniem roślin, wycinków z gazet itp. oraz pokazać jak dbają o środowisko w swoim najbliższym otoczeniu. Dzieci swoje prace uwieczniły zdjęciami i wysłały do swoich wychowawczyń. Po obejrzeniu wszystkich zdjęć Panie Magdalena Kowalik, Justyna Burdzy, Edyta Zając, Renata Zbyret oraz Pani Jolanta Pasternak wspólnie przyznały:
1 miejsce dla Leny Dąbrowskiej z grupy Puchatki – eko zabawka,
2 miejsce dla Mikołaja Wróbla z grupy Biedronki – eko plakat,
3 miejsce dla Wiktora Buryś z grupy Sówki – eko zabawka.

Wyróżnienia otrzymali:
Emilia Krupa z grupy Biedronki – eko plakat,
Leon Momot z grupy Biedronki – eko plakat,
Kacper Makaj z grupy Puchatki – eko zabawka,
Igor Sendłak z grupy Biedronki – eko plakat,
Wiktoria Makaj z grupy Biedronki – eko plakat.

Uczniowie, którzy uplasowali się w czołowych miejscach otrzymali najwyższą ocenę z plastyki lub języka polskiego oraz roślinki do posadzenia w ogrodzie, które ufundowała Pani dyrektor Jolanta Adamczuk oraz Państwo Marzena i Tadeusz Łuczka ze szkółki drzew i krzewów ozdobnych w Płoskiem. Przedszkolaki otrzymały roślinki oraz certyfikat Super Ekologa bądź tylko certyfikat. Osoby z wyróżnieniem otrzymały certyfikat Super Ekologa oraz najwyższe oceny z plastyki lub języka polskiego. Serdecznie gratulujemy! Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii z tego wspaniałego wydarzenia.