Św. Jan Paweł II – patron roku 2020

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipsku odnieśli niebywały sukces w konkursie prasowo-czytelniczym „Św. Jan Paweł II – patron roku 2020”. Udział wzięło 14 uczniów, z czego 12 osób niemal bezbłędnie odpowiedziało na pytania związane z życiem, działalnością i pontyfikatem papieża. Wybór tematyki konkursu był związany z przypadającą 100. rocznicą urodzin Karola Wojtyły. Dokładnie 18 maja 1920 r. jeden z największych autorytetów przyszedł na świat. „Życiową misją papieża była walka o godność i szacunek każdej istoty ludzkiej, czemu wielokrotnie dawał wyraz w swoich encyklikach. Nazywany „papieżem pielgrzymem”, odbył 104 podróże duszpasterskie do każdego zakątka świata. W swoich homiliach otwarcie krytykował kapitalistyczny wyzysk człowieka przez człowieka, apelował o pokój i braterstwo”– czytamy w uchwale Sejmu, który ustanowił rok 2020 Rokiem Świętego Jana Pawła II. Konkurs online został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną z/s w Mokrem pod patronatem Wójta Gminy Zamość.

Zespół redakcyjny SP w Lipsku