Suchowiczteam z dwoma awansami na finały krajowe

119

Najpierw 19 czerwca w Starym Zamościu a następnie 23 czerwca w Wilkowie, piłkarki Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego Suchowiczteam zdobyły dwa Mistrzostwa Województwa.

19 czerwca na stadionie Omegi Stary Zamość rozegrano Mistrzostwa Woj.Lubelskiego Ludowych Zespołów Sportowych w kategorii dziewcząt rocznika 2007 w ramach Turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka. Bez straty punktu i bramki w zawodach triumfowały młodziczki Wojciecha Suchowicza, pokonując w finale Legion Grabów Szlachecki/powiat rycki/ 5:0, zapewniając sobie udział w Finałach Ogólnopolskich tych rozgrywek,które odbędą się w Zamościu w dniach 13-16 lipca. Miejsce drugie zdobył Legion a trzecie – po zwycięstwie nad Omegą Stary Zamośc – Wilki Wilków. Najlepszą bramkarką organizatorzy wybrali Roksanę Kozłowską, Królową strzelczyń została Jagoda Wróbel/9 bramek/. W meczach eliminacyjnych Suchowiczteam pokonał Omegę 10:0 i Wilki Wilków 5:0.
Skład Mistrzyń Województwa: Roksana Kozłowska,Marta Sierkowska,Oliwia Bzówka,Wiktoria Poździk,Alicja Krępińska – mieszkanki gm.Zamość oraz Martyna Nowosad,Milena Skiba,Maja Petryk,Aleksandra Bednarz

23 czerwca w deszczowych warunkach na stadionie w Wilkowie, swoje finały miały dziewczęta z rocznika 2005 i młodszych w ramach Turnieju Piłkarska Kadra Czeka. Idąc w ślady młodziczek,juniorki Suchowiczteam również sięgnęły po złoty medal,pokonując zespół Flis Leszkowice 5:0 i Wilki Wilków 6:1, pieczętując w ten sposób awans na finały krajowe. Odbędą się one w Siedlcach w drugiej połowie lipca. Srebro zdobyły zawodniczki z Wilkowa ,brąz Leszkowice. Najlepszą zawodniczką została wybrana Martyna Nowosad, Królową strzelczyń- Jagoda Wróbel/7 bramek/ .
Skład Mistrzyń Województwa:Wiktoria Ciurysek,Klaudia Kołcon,Karolina Bachanek,Karolina Muzyczuk,Amelia Małek,Natalia Kita,Jagoda Mączka,Martyna Nowosad,Jagoda Wróbel,Oliwia Zdanowska,Julia Kalman,Milena Skiba ,Maja Petryk,Aleksandra Bednarz oraz z gm. Zamość – Wiktoria Siekierda,Roksana Kozłowska i Marta Sierkowska, złote medale otrzymali również pp Karolina i Marcin Siekierdowie za nieoceniony wkład w oba sukcesy.
Zawodniczki UKP Suchowiczteam sprawiły w ten sposób wspaniały ‘’prezent’’ Zarządowi Klubu z Wólki Panieńskiej na trzylecie rozpoczęcia działalności, które przypada 23 czerwca.
Możliwość uczestnictwa w zawodach , treningach a co za tym idzie sukcesy młodych adeptek piłki kobiecej mogą mieć miejsce również, dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Gm. Zamość.