SP Mokre dla Afryki

573

20 lutego w naszej szkole odbył się kiermasz p.t.: „Wyślij pączka do Afryki”. Akcję zainicjowaną przez p. Kasię Zawiślak-Kwasowiec wsparli słodkimi pączkami uczniowie, rodzice oraz spółdzielnia Dziupla. Cała społeczność szkolna miała okazję połączyć miłe
z pożytecznym: delektować się pączkami oraz charytatywnie wspomóc potrzebujących.
Pieniądze wysłane ze sprzedaży słodkości to posiłki dla osieroconych dzieci, to nowe studnie, to edukacja dla dzieci, operacje dla niepełnosprawnych. Ale zacznijmy od źródła, od pomysłodawcy:

Wszystko zaczęło się od niego – br. Benedykta Pączki, kapucyna, który od września 2013 r. przebywa na misji w Ngoundaye w Republice Środkowoafrykańskiej.
Serce Afryki od wielu lat targane  jest wojnami. Od tygodni nasilają się tam ataki rebeliantów okupujących kraj, a niewinna krew przelewana jest codziennie w bratobójczych walkach.
Największe ofiary ponosi miejscowa ludność, a zwłaszcza niewinne dzieci, które pozbawione domu i opieki rodziców, umierają z powodu głodu i chorób.
Jedyną nadzieją dla nich jest pomoc misjonarzy. Ciepły posiłek i bezpieczne schronienie są szansą na przeżycie.
Dlatego br. Benedykt i misjonarze kapucyni posługujący w Republice Środkowoafrykańskiej proszą nas o pomoc. Koszt utrzymania dziecka w RŚA przez jeden dzień, to zaledwie 1zł!
To tyle, co połowa pączka!
Tak zrodził się pomysł,  aby zaprosić Was – ludzi dobrej woli, żeby w  tłusty czwartek podzielić się swoim pączkiem.
Pomóż nam zdobyć pieniądze na pomoc dzieciom w RŚA.
Dołącz do nas. Pączkujmy razem! (www.fundacja.kapucyni.pl)

Mamy nadzieje, że takie obchody Tłustego Czwartku staną się naszą szkolną tradycją. Wszystkim pączkobiorcom a w szczególności pączkodawcom dziękujemy za wzięcie udziału
w akcji. (EA)