Pierwsza pomoc w Szkole Podstawowej w Płoskiem

Szkoła Podstawowa w Płoskiem gościła w lutym specjalistów w zakresie pierwszej pomocy.  Pokazy szkoleniowe tej niezwykle cennej umiejętności przeprowadzone zostały 21 lutego 2020 r.  w ramach akcji „Ratujemy – uczymy ratować”.

Pokaz zorganizowany został w szkolnej sali gimnastycznej, natomiast instruktorami tego dnia byli:  Paweł Gerej – ratownik drogowy z Roztoczańskiej Grupy Ratowników Drogowych oraz Izabela Czerniawska –  wolontariuszka z kl. VIII SP nr 10 w Zamościu. W pokazie uczestniczyły po dwie klasy zaczynając od najmłodszych uczniów. Dzieci dowiedziały się, co po kolei robić, aby pomóc drugiej osobie, ćwiczyły na fantomie masaż serca w rytm piosenki zespołu Bee Gees – „Stayin` alive”. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały naszych wykładowców, ćwiczyły zgłoszenie na 112, praktykowały resuscytację. Okazało się, że niektórzy starsi uczniowie są członkami młodzieżowej drużyny pożarniczej przy OSP w Płoskiem i nie jest to ich pierwsze spotkanie z zagadnieniem pierwszej pomocy. Dla klasy ósmej natomiast był to praktyczny test umiejętności w ramach lekcji z Edukacji dla bezpieczeństwa.

SP Płoskie