Najmłodsi twórcy z wielką wyobraźnią w Szkole Podstawowej w Płoskiem nagrodzeni

601

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1955 roku. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej.
W naszej szkole również obchodzony był taki dzień i z tej okazji został ogłoszony konkurs na stworzenie własnej literatury. Konkurs miał formę pracy zdalnej ze względu na panujące wciąż zagrożenia wirusem Covid-19. Prace należało sfotografować i przesłać na skrzynkę mailową szkolnej biblioteki.
Tematyka i forma była dowolna.
Do konkursu zostało zgłoszonych 6 prac. Najchętniej zaangażowały się przedszkolaki – 5 prac, oraz 1 praca z klasy 1. Jury w osobie Pani Edyty Zając oraz Pani Justyny Burdzy jednogłośnie przyznały nagrody książkowe oraz:

  • 1 miejsce – Emilia Mołdoch z grupy przedszkolnej Biedronki
  • 2 miejsce – Igor Bochenko z grupy przedszkolnej Puchatki
  • 3 miejsce – Weronika Kliza z grupy przedszkolnej Puchatki.

Wyróżnienia i kolorowanki za udział otrzymali:
Kacper Makaj i Klaudia Olech z grupy przedszkolnej Puchatki oraz Kuba Dziduch z klasy 1. Nagrody ufundowała Pani Jolanta Adamczuk, dyrektor szkoły podstawowej w Płoskiem za co serdecznie dziękujemy. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikat młodego twórcy z wielką wyobraźnią. Dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych wydarzeń.