Nagrodzony wieniec z Lipska Polesia

13 września br. reprezentacja sołectwa Lipsko Polesie, z Sołtysem Stanisławem Czochrą, uczestniczyła w Diecezjalno – Gminnym Święcie Plonów organizowanym rokrocznie przez: Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego, Duszpasterza Rolników Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Proboszcza Parafii Nawiedzenia NMP w Krasnobrodzie oraz Burmistrza Krasnobrodu. Przybyłe na uroczystość delegacje, przywitał kustosz sanktuarium ks. prałat dr Eugeniusz Derdziuk, a uroczystą Mszę Świętą odprawił J.E. ks. bp dr hab. Mariusz Leszczyński – Biskup Pomocniczy Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Po przejściu procesji eucharystycznej z wieńcami odbyło się podsumowanie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w którym, w kategorii wieniec tradycyjny, po raz kolejny doceniono wysiłek i pracę mieszkańców Lipska Polesia. Za ponad dwumetrowy wieniec w kształcie korony z krzyżem zajęli oni miejsce drugie. Gratulacje!

Na podstawie przekazanych informacji GOK KC