Mistrz Edukacji Ekologicznej

367

Ekokoncepcja urządzeń technicznych jest kluczem do przyszłości Jak będzie wyglądał nasz świat w przyszłości, to zależy tylko od nas.
Uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zawadzie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie ekologicznym pt. “Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady”. To konkurs o tym dlaczego tak ważna jest ekokoncepcja: ułatwia prawidłowy odzysk i recykling urządzeń AGD RTV wszechobecnych w naszym codziennym życiu. Uczniowie byli ekodesignerami i wykonali modele miksera do muzyki, mikrofalówki i laptopa z materiałów upcyklingowych. Następnie rysowali instrukcje demontażu, tak aby przekazać jak najwięcej informacji na temat zawartych w nim surowców wtórnych i tych nadających się do recyklingu.
Zgodnie z regulaminem konkursu szóstoklasiści korzystali z internetowych aplikacji edukacyjnych w wirtualnej rywalizacji III Ligi Elektrorecyklingu.
Zadania konkursowe były realizowane pod kierunkiem wychowawcy klasy pana Tomasza Mocha i nauczyciela techniki pani Anity Gorzkowskiej.
Udział w konkursie był okazją dla uczniów do rozwijania kreatywności, zdolności manualnych i kompetencji kluczowych, w zakresie przyrodniczym i technicznym.
Nasza szkoła otrzymała Certyfikat Mistrza Edukacji Ekologicznej, który potwierdza mistrzowskie rezultaty w edukacji ekologicznej naszych uczniów.