Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ”KANGUR 2020”

315

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR 2020” organizowanym przez Kangourou Sans Frontières – Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych pod patronatem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
Międzynarodowy konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest w tym samym dniu w wielu krajach na całym świecie, w sześciu kategoriach. Celem jego jest upowszechnianie wiedzy matematycznej jak również jej popularyzowanie.
W tym roku szkolnym w związku z prowadzoną nauką zdalną w szkołach, konkurs został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl w dniach 28.05. – 05.06. 2020 r.
Uczennica kl. II – Karolina Kardasz uzyskała najwyższy wynik w swojej kategorii – Żaczek, zdobywając 150 pkt. na 150 pkt. możliwych do zdobycia oraz uczennica kl. IV – Zofia Wiater otrzymała wyróżnienie za zdobyte punkty podczas rozwiązywania zadań w kategorii Maluch.
Obie uczennice rozwijają swoje zdolności i umiejętności matematyczne w Szkole Podstawowej w Borowinie Sitanieckiej. Do konkursu przygotowywały panie: Ewa Łapa i Jolanta Wysok – nauczycielki z w/w szkoły.
Gratulujemy osiągnięć.

Szk. Koord. Konk. – Barbara Kamińska