Magia aromatu – “Mydła zapachowe” w Zarzeczu i Szopinku – Gmina Zamość

Organizator: Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+
26.08.2020 r. w Zarzeczu oraz 02.09.2020 r. w Szopinku, odbyły się warsztaty pt. “Mydła zapachowe”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu “Wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej poprzez wdrażanie programu pobudzania aktywności obywatelskiej”. Tego rodzaju spotkania służą pobudzaniu aktywności i integracji mieszkańców Gminy Zamość. Frekwencja jak zawsze dopisała, za co serdecznie dziękujemy.
Do wykonania mydełek- pachnidełek służyły nam formy silikonowe, barwniki, aromaty oraz gliceryna. Niesamowite było to, że po zastygnięciu płynna gliceryna nabierała nowego kształtu i koloru np. aniołka, wróżki, bobasa, znaku zodiaku, róży itp. Nabyta wiedza pozwoli naszym uczestnikom na wykorzystanie nowych umiejętności w swoich domostwach czy kołach. Takie mydełko może być oryginalnym prezentem na każdą okazję. Oprócz tego, że jest piękne to jeszcze zawiera w sobie olejki eteryczne, które uwalniają przepiękne zapachy. Cieszy nas zaangażowanie i efekty pracy uczestników. Gratulacje moi drodzy.

tekst: Agata Piwko prezes Stowarzyszenia Kobiet 28+
zdjęcia : Agata Piwko