Ferie w Szkole Podstawowej w Płoskiem

491

W tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej w Płoskiem postanowili czas wolny od nauki – ferie zimowe spędzić aktywnie.
We wtorek 14 stycznia 2020 r. do naszej szkoły przyjechali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Azymut – Siedliska z terenu całej gminy Zamość, którzy uczestniczyli w zajęciach na orientację. Około 10 z nich to byli uczniowie z naszej szkoły z klas IV i VI. Centrum zawodów było umieszczone przy naszej szkolnej altance, do dyspozycji zawodników było 4 trasy A, B, C i D o coraz większym stopniu trudności. Elektroniczny system pomiaru i kontroli – Sport Ident – powodował, że nawet najdrobniejszy błąd zawodnika był odznaczony i trasę należało pokonać jeszcze raz. Wszyscy świetnie się bawili a dla naszej szkoły pozostała nowa mapa naszej szkoły z naniesionymi nowymi elementami zewnętrznej siłowni i oczyszczalni, która będzie służyć w zabawach i mini treningach na orientację.
15 stycznia pod opieką Pań: Joanny Błońskiej, Joanny Koczułap, Marleny Bondar i Pana Leszka Stankiewicza, odwiedziliśmy Aquapark w Lublinie, a 16 stycznia w czwartek grupa śmiałków z naszej szkoły wyjechała na paintball i off road do Krasnobrodu. Uczestnicy zabawy zostali podzieleni na dwie grupy, młodsi wyjechali na ekstremalna trasę samochodową w godzinna przeprawę a starsi uczestnicy otrzymali specjalne kombinezony i kaski, karabinki ze 100 nabojami z farbą i po przeszkoleniu BHP udali się na plac boju. Wszyscy mieli do wykonania trzy zadania, walczono w drużynach i indywidualnie. Trafiony uczestnik schodził z placu boju, brak amunicji także wykluczał z dalszej walki. należało strzelać celnie i oszczędnie. Po godzinie zabawy i powrocie samochodów była zmiana, młodsi sięgnęli do broni a starsi wsiedli do samochodów. Pani Anna Borkowska dzielnie pokonała trasy samochodowe, a Leszek Stankiewicz walczył przy ognisku aby go rozpalić i utrzymać ogień.
Po zakończonej zabawie wszyscy grzali się przy ognisku, gdzie można było upiec sobie kiełbaskę czy chleb.