Dzień otwarty w przedszkolu

273

“Poznajmy się…”, aby ułatwić proces adaptacji w nowym miejscu, jakim jest przedszkole, 21 lutego zorganizowaliśmy Dzień Otwarty w naszej placówce. Imprezie przyświecał motyw misia.
Przyszli wychowankowie  chętnie włączali się do zajęć zorganizowanych przez Panie: tańczyły, podskakiwały, wskazywały części ciała, śpiewały, wykonywały korony dla swojego ulubieńca, uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz zabawach w języku angielskim prowadzonych przez Katarzynę Zawiślak – Kwasowiec. Podczas zabaw swobodnych dzieciaki miały okazję poznać swoich rówieśników, pobawić się zabawkami, zajrzeć w każdy ciekawy zakątek oraz oswoić się z nowym miejscem, aby we wrześniu chętnie i bez obaw do niego wrócić. Natomiast rodzice mieli możliwość rozmowy między sobą oraz z paniami pracującymi w grupach. Zostali również zapoznani z ofertą wychowawczo-dydaktyczną przedszkola i otrzymali materiały informacyjne. Wszystkim zabawom towarzyszyła
pani Renata Radlińska – wicedyrektor szkoły.
Był to dzień wesoły, kolorowy i pełen pozytywnych wrażeń i emocji. Spotkanie zakończyło się misiowym poczęstunkiem – biszkopty z miodem oraz wręczeniem drobnych, ale wywołujących uśmiech na twarzy dzieci upominków i dyplomów, za wspólną zabawę.
Dzieciaczki, do zobaczenia we wrześniu! (J.Sz., R.B.)