Dzień Kasztana w oddziałach przedszkolnych w Żdanowie

113

Jesień to pora roku obfitująca w przeróżne dary. Znajdziemy je w lesie, parku, sadzie i ogrodzie. Korzystając z tego bogactwa, grupa  3-latków postanowiła jeden z takich okazów dokładniej poznać i wykorzystać do zorganizowania ciekawych zabaw. Wybór padł na małą kulkę o błyszczącej, miłej w dotyku, brązowej skórce, czyli owoc kasztanowca. Przygotowując się do tego szczególnego dnia – Dnia Kasztana wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu dorodnych kasztanów. Zbiory okazały się imponujące, nazbieraliśmy ich całe mnóstwo.

Kolejnego dnia już od rana w sali zrobiło się kasztanowo. Przedszkolaki na głowy założyły opaski z liściem i owocem bohatera naszego święta. Podczas zajęć zapoznały się z wyglądem kasztanowca, jego liśćmi oraz owocami, które ukryte są w kłujących skorupkach.

Po części teoretycznej nadszedł czas na zabawę. Kasztany wykorzystaliśmy, jako liczmany do zabaw matematycznych. Wiele frajdy sprawiło dzieciom zbieranie kulek w rękawicy kuchennej oraz układanie ich w pojemnikach po jajkach. Dość trudnym zadaniem okazało się wykonanie kasztanowych korali.

Na zakończenie wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie w kasztanowej fotobudce.

Dzień przedszkolakom upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.

Zespół wychowania przedszkolnego