Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

435

W środę 19 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Dyrektor szkoły p. Beata Nowak wręczyła uczniom świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody, podziękowania i dyplomy za tegoroczne osiągnięcia. Pożegnaliśmy, kończących szkołę podstawową, uczniów klasy VIII. Jose Chiappetta, Krystian Jachymczyk, Karolina Knap, Wiktoria Łapa i Dawida Nosal otrzymali dyplomy absolwenta wraz z zaświadczeniami egzaminacyjnymi i świadectwami ukończenia szkoły podstawowej. Siódmoklasiści wręczyli starszym kolegom upominki na pamiątkę wspólnie spędzonych lat. Nie obyło się bez wzruszeń, uścisków i łez. Nic dodać, nic ująć, taka jest kolej rzeczy. C’est la vie! – jak mawiają nie tylko Francuzi.

Joshuo, Żabo, Karcio, Dawidzie, Wiktorio! Zakończyliście pewien etap w swoim życiu zatem…
Rozłóżcie swe skrzydła i lećcie daleko.
Lećcie daleko.
Rozłóżcie swe małe skrzydła i lećcie,
Lećcie, daleko.
Przyłóżcie się i lećcie.
Bo trzeba starać się być lepszym.
No dalej, lećcie.
Bo tak czynią ludzie wolni. (Spread your wings, Queen – tłum. EA)

Życzymy Wam, drodzy Absolwenci powodzenia w nowych szkołach, koncentracji
i wytrwałości w dążeniu do celu oraz dokonywaniu dobrych wyborów. Będziemy o Was pamiętali, a gdybyście Wy zatęsknili, to odwiedzajcie nas.
Słowa wdzięczności i kwiaty powędrowały do odchodzących z naszej szkoły: pani Katarzyny Kędziora przechodzącej na emeryturę oraz katechety, księdza Wiesława Górniaka, który zmienia miejsce wykonywania obowiązków duszpasterskich. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
Uwieńczeniem uroczystości końca roku szkolnego było rozdanie świadectw w klasach oraz życzenia bezpiecznych, słonecznych i udanych wakacji od wychowawców. (EA)