V edycja Orszaku Trzech Króli w Zamościu

Już po raz piąty w Mieście Zamościu odbył się Orszak Trzech Króli. Tegoroczna edycja zbiegła się z 20. rocznicą wizyty Papieża Jana Pawła II w Zamościu i przebiegała pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, wielu mieszkańców Miasta Zamościa i Gminy Zamość przeszło w radosnym Orszaku, podczas którego było wspólne kolędowanie, na drodze przemarszu odbyły się trzy scenki jasełkowe a na Rynku Wielkim dla uczestników czekał słodki i gorący poczęstunek.
Honorowy Patronat nad Orszakiem objęli- J.E. ks. Biskup Zamojsko- Lubaczowski Marian Rojek, Prezydent Miasta Zamościa Pan Andrzej Wnuk i Wójt Gminy Zamość Pan Ryszard Gliwiński.
Organizatorami OTK byli: Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli, Miasto Zamość i Gmina Zamość.
W trakcie trwania przemarszu ruch drogowy zabezpieczony był przez odpowiednie służby: Straż Miejską, Policję i Druhów Strażaków z terenu Gminy Zamość, które zadbały także o bezpieczeństwo uczestników.

Tekst: Bożena Kozioł
Zdjęcia: Tomasz Bosiak