Smerfne ferie w GOK-u

840

Podczas ferii zimowych 2019 Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość zaprosił wszystkich chętnych do „Wioski Smerfów”. Zajęcia artystyczne, ruchowe oraz edukacyjne miały na celu rozwijanie dziecięcej kreatywności oraz umiejętności współpracy i współzawodnictwa.

Codzienne spotkania w siedzibie GOK-u w Wysokiem podzielone były na kilka bloków. Część artystyczną wypełniały zajęcia muzyczne oraz plastyczne. Dużym zainteresowaniem ze strony dzieci cieszyło się karaoke, a także zabawy animacyjne z wykorzystaniem muzyki. W ramach zajęć plastycznych powstały liczne prace, a wśród nich rybki z płyt CD, kolorowe bałwanki, prace przestrzenne z masy solnej (Smerfy i koty), laurki walentynkowe, koty z butelek oraz maski. Prawdziwym szaleństwem okazały się jednak zajęcia ruchowe, czyli przeróżne konkurencje drużynowe i indywidualne, zabawy z chustą animacyjną, ćwiczenia na mega-piłkach, tenis stołowy czy piłkarzyki. W drugim tygodniu ferii rozegrane zostały turnieje gry w Uno oraz Avalon. Dodatkowo dla wszystkich chętnych przeprowadzono szkolenie gry w szachy. 12 lutego 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Gminy Zamość w Warcabach 100-polowych, natomiast 22 lutego rozegrano Otwarty Turniej w Szachy o Mistrzostwo Gminy Zamość.
Wydarzeniem podsumowującym tegoroczne ferie w GOK-u był „Dzień Kota” zorganizowany wspólnie z filią Biblioteki Publicznej Gminy Zamość. Pierwsza część imprezy odbyła się właśnie w filii. Bibliotekarka Karolina Hałasa wprowadziła dzieci w temat „kociej” literatury, zapoznała uczestników z różnymi gatunkami kotów oraz przeprowadziła zabawę integracyjną z kłębkiem – kocim atrybutem. Następnie dzieci przeniosły się na piętro do sal GOK-u, gdzie czekały na nie łamigłówki, zabawy oraz poczęstunek. Uczestnicy zajęć plastycznych w GOK-u zaprezentowali się podczas „Dnia Kota” w kolorowych maskach przygotowanych wcześniej specjalnie na tę okazję.

GOK: Małgorzata Wołoszyn
Foto: GOK