Setna lekcja języka polskiego w SP im. Ks. J. Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej

697
dav

Z okazji setnych lekcji języka polskiego w klasach IV, V, VI razem z uczniami postanowiliśmy uczcić tak ważne wydarzenie dla języka polskiego. W klasie IV rocznica zbiegła się nam z podsumowaniem lektury „Fabryka Czekolady”
i projektowalismy naszą wymarzoną fabrykę, w której znalazły się wyśnione przez nas sale do produkcji czekolady, żelek, cukierków, waty cukrowej i innych smakołyków.
Klasa V miała nie lada zadanie, mianowicie wydostać się z „Przysłowiowego escape room’u”, jak się okazało „szukać igły w stogu siana” czy „gdzie kucharek sześć…” nie sprawiły problemów, ale znaleźć przysłowia ze zwierzętami lub owocami w tle, sprawiły trochę trudności. Dodatkową atrakcją było szukanie zadań pochowanych w przeróżnych zakamarkach klasy.
Klasa VI stanęła przed wyzwaniem wcielenia się w postać literacką pt. „Twoja twarz wygląda znajomo”. Staś Tarkowski, Jan Kochanowski, Zenek – Ten Obcy to niektóre postaci setnej lekcji, które musiały zaprezentować siebie poprzez przybliżenie swojej biografii, ciekawostek lub krótkiego tekstu. Największe zainteresowanie wzbudziła (a nawet wzbudził;) Ania z Zielonego Wzgórza.
Dziękuję klasom za takie zaangażowanie.

Angelika Dec