Jasełka przedszkolne w SP Zdanów

734

Oryginalne Jasełka odbyły się 19 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Żdanowie.

Widzów zaskoczyła obecność nietypowych postaci w spektaklu, m.in. marynarza, górala czy małej rudej wiewióreczki.

Świąteczna atmosfera zapanowała w szkole za sprawą dzieci z oddziałów przedszkolnych, które wystąpiły w jasełkach. Na widowni zasiedli zaproszeni goście: Pani Dyrektor Anna Kowalczyk, Pani Wicedyrektor Marzena Wróbel, Ks. Proboszcz Jacek Rak oraz członkowie rodzin szkolnych przedszkolaków.

Przedszkolaki i zerówiaki przypomniały wszystkim zebranym historię narodzenia małego Jezuska. Dzieci wcieliły się w tradycyjne jasełkowe postaci, tym samym na scenie obok Maryi i Józefa pojawił się tłum aniołków, pastuszkowie, zwierzątka oraz królewski orszak, ale u żłóbka pojawili się również nietypowi dla Jasełek goście – dzielny marynarz z potężnego statku, góral z gór pięknych i odległych, szewc, owieczka, mała ruda wiewióreczka, misio stary czy zajączki. Wszyscy złożyli u stóp małego Jezuska dary płynące prosto z serca. Najpiękniejszy dar złożyły jednak przedszkolaki, zostawiając w stajence swoje serduszka.

Dopełnieniem jasełek były chóralnie odśpiewane przez dzieci kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością. Na koniec dziewczynki zatańczyły taniec śnieżynek do wzruszającej piosenki, pt. „Kołysanka Jezuska”. Po przedstawieniu Pani Dyrektor Anna Kowalczyk złożyła wszystkim gościom świąteczne życzenia.

Zespół Wychowania Przedszkolnego SP Żdanów