„Falkon 2.0” – gratka dla fanów fantastyki

855

W drugi weekend listopada 2019 r. Lublin po raz 20. stał się stolicą polskiego świata fantastyki. Ogólnopolski Festiwal Fantastyki „Falkon” przyciągnął tysiące miłośników tego gatunku, w tym również tych z Gminy Zamość – nie mogło na „Falkonie” zabraknąć członków Klubu Miłośników Gier i Fantastyki, działającego przy świetlicy w Lipsku.

Aż 600 punktów programu tego wydarzenia złożyło się na 3 dni niezapomnianych wrażeń. Warto wspomnieć o kilku szczególnych składowych programu: odbyły się m.in. pokaz trailera filmu „Pół wieku poezji później”, spotkanie z Markiem Huczem i Janem Jurkowskim z Grupy Filmowej Darwin, czy spotkania ze znanym pisarzem Andrzejem Pilipiukiem (notabene już 30 listopada br. pisarz przyjedzie do Gminy Zamość i spotka się z miłośnikami jego twórczości w GOK-u Gminy Zamość w Wysokiem).
Uczestnicy Falkonu mogli również obejrzeć potyczki gladiatorów, poznać zasady działania drukarki 3D, dowiedzieć się w jaki sposób projektowane są łaziki marsjańskie, spotkać cosplayerów, wcielając się w postacie z najróżniejszych uniwersum, wziąć udział w warsztatach, konkursach, prelekcjach i pokazach, a szukając chwili wytchnienia odpocząć w kantynie z epizodu VI części „Gwiezdnych Wojen” lub usiąść w gamerumie przy jednej z setek dostępnych w wypożyczalni gier.
Czworo członków klubu z Lipska, zapytanych o wrażenia z tegorocznego konwentu, odpowiadają zgodnie: „Jeżeli ktoś jeszcze się waha czy w przyszłym roku pojechać na Falkon to szczerze polecamy. To po prostu trzeba przeżyć. My pojedziemy na pewno”.

GOK: KS