Dzień Babci i Dziadka

807

Rokrocznie podtrzymuje się tradycje związane z Dniem Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla nich mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za Ich wielkie serce, 26 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej w Lipsku obchodzono Dzień Babci i Dziadka.
Seniorzy tego dnia mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących bogaty program artystyczny. Występy sceniczne otworzył spektakl pt. „Klan” w wykonaniu grupy 3-4-latków pod kierunkiem pani Iwony Kawalec i pani Anny Borowiec. Najmłodsi zaprezentowali swoim babciom i dziadkom wiersze, piosenki i taniec, który wykonany był przy akompaniamencie muzyki ze słynnego serialu. W ten sposób mogły podziękować za trud włożony w ich wychowanie.
W drugiej kolejności wystąpiła grupa 5 i 6-latków pod kierunkiem pani Beaty Zarębskiej. Dzieci słowami piosenki „Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie” rozpoczęły humorystyczny skecz. Odważnie i bez tremy pokazały, że babcia i dziadek niekoniecznie chodzą o lasce i mają wielkie okulary. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na koniec wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Dzieci cieszyły się, że mogą w tak odświętny sposób wyrazić swoją miłość i szacunek. Po części artystycznej na gości oraz małych artystów czekał słodki poczęstunek. Był to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babci i dziadka.

Zespół redakcyjny SP w Lipsku