Wycieczka do magicznych ogrodów

1440

20 czerwca 2017 roku 73 uczniów naszej szkoły z klas 0 – VI wyjechało na wycieczkę do Magicznych Ogrodów w Trzciance. Wyjazd ten odbył się dzięki współpracy naszej pani dyrektor Krystyny Ptak z radnym Rady Gminy Zamość panem Michałem Budzyńskim i Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Zamość.
Magiczne Ogrody są pierwszym w naszym kraju rodzinnym parkiem tematycznym stworzonym w oparciu o ciekawą baśniową historię.
Tuż po minięciu bramy wejściowej , która kojarzyła się z wrotami do baśniowego zamczyska zaopiekowali się nami animatorzy w strojach istot zamieszkujących Magiczne Ogrody. Animator oprowadzał nas po kilkuhektarowym terenie w ciekawy sposób przekazując nam historie i legendy związane z poszczególnymi krainami. Niedaleko od bramy wejściowej powitał nas Skrzat Kronikarz, postać mieszkająca w pniu drzewa, który opowiadał o magicznych krainach. Odwiedzaliśmy je wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, drzew i kolorowych kwiatów. W Smoczym Gnieździe, terenie zamieszkałym przez smoki, mogliśmy bez obaw wspinać się po grzbietach tych niezwykłych stworzeń. Osadę poruszających się Bulwiaków zwiedzaliśmy kolejką. Zaś po drodze do ich krainy spotkaliśmy kilkumetrową gąsienicę i smoka Araka , który zamieszkuje Mroczysko – mroczną krainę zasiedloną przez różne przerażające straszydła i potwory.
Po zjedzeniu obiadu mogliśmy już bez animatora zwiedzać park i korzystać ze wszystkich urządzeń: dmuchanych zamków, ogromnej trampoliny, dużych i małych zjeżdżalni, linowych drabinek do wspinaczki, huśtawek i wielu innych atrakcji.
Czas nieubłaganie mijał i nieuchronnie zbliżała się godzina odjazdu. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni pozytywnych wrażeń bezpiecznie powróciliśmy do szkoły, gdzie czekali stęsknieni rodzice.
Dziękujemy serdecznie za zorganizowanie tak pięknej wycieczki, w której uczestniczyli wszyscy chętni uczniowie.

Tekst: Anna Piasecka