Szkolny Dzień Babci i Dziadka w Borowinie Sitanieckiej

989

Dzień babci i dziadka to wyjątkowa data dla wszystkich. To święto wszystkich babć i dziadków. Tego dnia pełne ciepła myśli i serdeczności kierowane są w stronę tych, których kochamy i szanujemy najbardziej, do babci i dziadka.
Wieloletnią tradycją Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej jest organizowanie uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Tegoroczne święto bardzo uroczyście obchodzone było 9 lutego 2017 r. Świętowała cała społeczność szkoły, nauczyciele, rodzice, uczniowie i ich dziadkowie. Na wstępie głos zabrała dyrektor szkoły Krystyna Ptak, która serdecznie powitała gości i podkreśliła znaczenie tej uroczystości dla budowania więzi i dobrych relacji między dziadkami i wnukami. Jednocześnie życzyła zebranym dostojnym gościom wielu radości dnia codziennego, zdrowia i pociechy z wnucząt. Następnie, w pięknie udekorowanej szkolnej świetlicy odbyła się uroczysta akademia. Przedszkolaki pod opieką Anny Piaseckiej i uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami, Ewą Łapą i Elżbietą Swatowską, przygotowali uroczystą część artystyczną, na której znalazły się wiersze, scenki rodzajowe związane z obchodzonym świętem oraz wesołe piosenki o babci i dziadku. Nie zabrakło też tańców, które zaprezentowali swoim babciom i dziadkom wnuczęta. W repertuarze tanecznym znalazł się „Taniec połamaniec” oraz „Czekolada”, które z najmłodszymi uczniami przygotowała Małgorzata Flis. Po części oficjalnej, uczniowie i przedszkolaki obdarowali kochane babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Ostatnim punktem spotkania była wspólna herbatka z babcią i dziadkiem. Na szkolnym korytarzu, przy pięknie nakrytych stołach zasiedli szanowni goście ze swymi pociechami, czyli wnukami. Szkolna dyrekcja i rodzice zadbali, aby niczego nie zabrakło gościom. Był ciepły posiłek, pyszne swojskie ciasta od rodziców, herbata oraz wspaniały tort ze specjalną dedykacją dla bohaterów tego niezwykłego święta – fundatorem tortu była Szkolna Rada Rodziców. Słowa uznania należą się pani dyrektor szkoły, która czuwała nad całością wydarzenia.
Podczas uroczystego spotkania pokoleń panowała ciepła, uroczysta i rodzinna atmosfera. Była też okazja do rozmów, wspomnień, bo wielu dziadków i wiele babć było uczniami tej szkoły. Ten dzień na długo zapisze się w pamięci zebranych w szkolnych murach i będzie okazją do budowania więzi i dobrych relacji w lokalnym środowisku Borowiny Sitanieckiej i całej Gminy Zamość.

na podst. tekstu Elżbiety Swatowskiej (SP Borowina Sitaniecka)