Strażacy pielgrzymowali do Sanktuarium

1077

W dniu 17 września 2017 r. po raz dziewiąty odbyła się dziękczynna pielgrzymka strażaków do Sanktuarium Maryjnego w Krasnobrodzie.
Do Krasnobrodzkiej Pani przybyły delegacje Strażaków Ochotników z powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego i lubaczowskiego oraz funkcjonariusze Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.
Po zbiórce przy Kaplicy na Wodzie i krótkiej modlitwie Strażacy przejechali do Sanktuarium, gdzie miała miejsce centralna część uroczystości – Msza Święta dziękczynna za miniony rok funkcjonowania Straży Pożarnych oraz w intencji zmarłych Strażaków. Mszy Św. przewodniczył Ksiądz Biskup dr hab. Mariusz Leszczyński Biskup Pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej, a koncelebrowali m.in. ks. kan. Jan Andrzej Chmaj – kapelan Zamojskich Strażaków i ks. prałat dr Wiesław Galant – kapelan diecezjalny Straży Pożarnych.
Z terenu Gminy Zamość udział w uroczystościach wzięła ponad 90-osobowa delegacja Druhen i Druhów z 9 Pocztami Sztandarowymi wraz z Prezesem Honorowym – Wójtem Gminy Zamość Panem Ryszardem Gliwińskim oraz Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zamościu Druhem Piotrem Koczułapem.

Tekst: Bożena Kozioł
Zdjęcia: Krzysztof Czerwieniec